Mobile

Swype dla iOS, OneNote dla Androida Wear i nietypowa klawiatura od Microsoftu

Tomasz Popielarczyk
Swype dla iOS, OneNote dla Androida Wear i nietypowa klawiatura od Microsoftu
4

Rośnie liczba multiplatformowych aplikacji mobilnych. Microsoft udostępnił OneNote'a dla Androida Wear, a klawiatura Swype została wprowadzona do AppStore. Tymczasem pojawiły się pierwsze przecieki o nowej wersji sklepu Google Play. Miłośników map ucieszy natomiast powrót narzędzia od Google do twor...

Rośnie liczba multiplatformowych aplikacji mobilnych. Microsoft udostępnił OneNote'a dla Androida Wear, a klawiatura Swype została wprowadzona do AppStore. Tymczasem pojawiły się pierwsze przecieki o nowej wersji sklepu Google Play. Miłośników map ucieszy natomiast powrót narzędzia od Google do tworzenia własnych planów.

Swype dla iOS

Tylko 99 centów dzieli Was od możliwości zasmakowania jednej z najlepszych klawiatur, jakie kiedykolwiek powstały dla Androida. Swype, bo o niej właśnie mowa zadebiutował właśnie w AppStore. Głównym atutem aplikacji jest możliwość wprowadzania tekstu za pomocą przeciągnięć. Prawdę powiedziawszy jej twórcy byli prekursorami w tym zakresie, którym zawdzięczamy popularyzację tej metody. W miarę użytkowania aplikacja staje się mądrzejsza i gromadzi więcej danych na temat użytkownika. W rezultacie skuteczniej przewiduje słowa, które chcemy wprowadzić.

Aktualizacja: Oczywiście nie tylko Swype miał dziś swoją premierę. Wraz z debiutem iOS 8 w AppStore pojawiła się również inna, dobrze znana użytkownikom Androida klawiatura, której roli nie można bagatelizować - Swiftkey.

OneNote dla Androida Wear

Microsoft się zmienił. Firma aktywnie wspiera konkurencyjne platformy i wydaje swoją aplikację na zegarki z Androidem Wear. Wprowadzona do sklepu Play aplikacja pozwala na szybkie dodawanie notatek bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Co prawda do działania potrzebuje łączności z normalną wersją zainstalowaną na naszym smartfonie, ale nie powinno to być dużym utrudnieniem. Całość jest oczywiście bezpłatna.

Nowy Google Play

Pojawiły się pierwsze przecieki o nowej wersji sklepu Google Play. Aktualizacja oznaczona numerkiem 5.0 ma wprowadzić kolejny redesign. Tym razem zmiany będą dotyczyć kolorystyki. Delikatnie odświeżone zostaną barwy poszczególnych sekcji, a przechodząc do nich zobaczymy dynamicznie zmieniającą się górną belkę. Zmiany będą szczególnie widoczne w module muzyki, gdzie teraz zobaczymy więcej zdjęć wykonawców i okładek albumów.

Powrót kreatora map od Google

Google przywraca do życia aplikację do tworzenia własnych map. Aplikacja webowa My Maps pozwala na graficzne planowanie wycieczek, zaznaczanie punktów i obszarów, a następnie dzielenie się gotowymi projektami ze znajomymi. Wszystko to możemy od teraz również robić na smartfonach, gdzie dostępna jest mobilna wersja programu. Wszystkie projekty trafiają do Google Maps Gallery, gdzie mogą je przeglądać internauci.

Klawiatura MS bez "okienka"

Czy pisałem już, że Microsoft się zmienił? Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było wypuszczenie na rynek klawiatury pozbawionej charakterystycznego okienka. Dotąd tego typu akcesoria produkowały jedynie firmy pokroju Logitecha, zaś dział MS Hardware zajmował się wyłącznie sprzętem dla Windows.  A tu proszę - firma z Redmond ma teraz w swojej ofercie rozwiązanie, które jest dedykowane urządzeniom zarówno z Androidem jak i iOS. Całość doposażono podstawką, na której można wygodnie oprzeć ekran.

Bezpłatny Bejeweld 3 od EA

EA znowu uprawia rozdawnictwo. Tym razem na platformie Origin można bezpłatnie otrzymać grę Bejeweld 3. To relaksująca logiczna układanka typu "match 3", która raczej nie zapewni nam rozrywki porównywalnej z FIFĄ czy znajdującym się obecnie na świeczniku Destiny. Myślę jednak, że to całkiem niezły sposób na odstresowanie się po trudach całego dnia. Mimo, że produkcja miała swoją premierę w 2010 roku, ciągle wydaje się atrakcyjną pozycją. Poza promocją zapłacilibyśmy za nią ok. 15 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu