Google

Świętujemy trzecie urodziny Google Play. Z tej okazji promocje na aplikacje, książki i muzykę

Konrad Kozłowski
Świętujemy trzecie urodziny Google Play. Z tej okazji promocje na aplikacje, książki i muzykę
3

Mijają właśnie trzy lata od momentu uruchomienia sklepu Google Play przez firmę z Mountain View. Oczywiście dziś, oprócz aplikacji znajdziemy w nim filmy, muzykę, książki i właśnie ta działalność obchodzi swoje trzecie urodziny. Jednak dla formalności - Android Market, od którego to wszystko się roz...

Mijają właśnie trzy lata od momentu uruchomienia sklepu Google Play przez firmę z Mountain View. Oczywiście dziś, oprócz aplikacji znajdziemy w nim filmy, muzykę, książki i właśnie ta działalność obchodzi swoje trzecie urodziny. Jednak dla formalności - Android Market, od którego to wszystko się rozpoczęło, ma za sobą już sześć lat.

Aktualnie każdy z gigantów - Google, Apple i Microsoft - posiadają już własne sklepy cyfrowe. Ich oferty i dostępność róznią się od siebie przede wszystkim w zależności od lokalizacji, ale generalnie mówiąc, znajdziemy w nich wszystkie multimedia, którymi możemy wypełnić urządzenia pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych Android, iOS i Windows.

Amerykański Google Play ma za sobą trzyletnią historię, z nami, w Polsce, sklep ten jest nieco krócej. Chociażby Muzyka Google Play, której oferty trafiła nad Wisłę w maju zeszłego roku. To jednak nie stoi na przeszkodzie, byśmy również i mi mogli skorzystać z promocji przygotowanych przez Google. Specjalne promocyjne sekcje znajdziemy w następujących kategoriach: muzyka, książki i aplikacje. Nie udało mi się odnaleźć oferty promocyjnej wśród filmów.

Jeżeli chodzi o pierwszą z opisywanych kategorii, muzykę, w promocyjnie cenie znajdziemy około 40 albumów. Przecenionych zostało także blisko 40 e-booków, a dosyć ciekawe prezentuje się oferta aplikacji. Te jednak nie posiadają własnej podstrony, więc musimy przeglądać wspólną ofertę z innymi multimediami. Tam udało mi się "wyłowić" zasługują wersje Pro aplikacji z serii Runtastic: Running, Sit-ups oraz aplikacja Facetune. Dodatkowo, w dostępnej za darmo grze Racing Rivals, znacznie taniej jest jeden z wozów. Wunderlist natomiast oferuje znaczną obniżkę za roczną wersje Premium swojej usługi, dostępną tylko poprzez zakup w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu