Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Miniblog

Surface RT miał mało pamięci? Surface Pro bije rekord

KK
Konrad Kozłowski
20

Doskonale pamiętam jak spore zamieszanie wywołała informacja o ilości dostępnej pamięci w tablecie Surface RT, która pozostawała do dyspozycji użytkownika. Dla przypomnienia wersja 32-gigabajtowa ma do zaoferowania użytkownikowi jedynie 16 gigabajtów, czyli jedynie połowę(!) tej za którą zapłacił....

Doskonale pamiętam jak spore zamieszanie wywołała informacja o ilości dostępnej pamięci w tablecie Surface RT, która pozostawała do dyspozycji użytkownika. Dla przypomnienia wersja 32-gigabajtowa ma do zaoferowania użytkownikowi jedynie 16 gigabajtów, czyli jedynie połowę(!) tej za którą zapłacił.

Szczerze mówiąc wolałem nawet nie myśleć jak dużo przestrzeni zdoła zapełnić pełny system Windows 8 wraz z podstawowymi aplikacjami oraz partycją recovery - teraz już wiemy: Surface Pro w wersji 64 gigabajtowej będzie dysponował 23 gigabajtami wolnej powierzchni. Oznacza to, że zajęte będzie aż 41 gigabajtów! Nieco lepiej prezentuje się więc dwa razy pojemniejsza wersja, 128-gigabajtowa która pozwoli użytkownikowi na przetrzymywanie około 83 gigabajtów danych.

Microsoft twierdzi, że możliwe będzie "uwolnienie" pamięci między innymi poprzez stworzenie bootowalnego dysku USB z systemem oraz usunięcie partycji recovery. Nie zmienia to faktu, że po wyjęciu pudełka klienci będą mogli nacieszyć się zaledwie 36 procentami pamięci. Na całe szczęście Surface Pro został wyposażony w port USB 3.0, który będzie można wykorzystać między innymi do podłączenia sporego pendrive'a czy dysku zewnętrznego.

Źródło: The Verge. Źródło grafiki: Microsoft.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu