Microsoft

Takiego komputera Surface jeszcze nie było. Nowy etap w historii Microsoftu

Konrad Kozłowski
Takiego komputera Surface jeszcze nie było. Nowy etap w historii Microsoftu
7

Microsoft chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze zaserwować użytkownikom coś zupełnie innego, nowego, po drugie stanąć w szranki z Apple i iPadem (Pro), bo z tabletem tej firmy trudno konkurować. Surface Pro X z procesorem ARM ma być dla niego największym rywalem.

Długi, prawie całodniowy czas pracy na baterii, bezprzewodowa łączność LTE dzięki wbudowanemu modułowi i pełne środowisko Windows 10. Takie cechy mogą sprawić, że Surface Pro X stanie się pierwszym prawdziwym rywalem dla iPada, ale o tym, czy plan Microsoftu wypali, przekonamy się dopiero dokładniejszych testach nowego Surface'a. Ten jest w naszych rękach od dnia polskiej premiery, która odbyła się zeszły piątek. Na niej, oprócz pierwszego spotkania na żywo z Surface Pro X, mieliśmy okazję porozmawiać z Radosławem Sejdą z Microsoftu, który to urządzenie zaprezentował zgromadzonym dziennikarzom.

Polecamy: Na taki komputer Microsoftu czekałem. Pierwszy Surface, który może zastąpić mi MacBooka?

O tym, jakie dwie cechy funkcje mnie od razu i jakie są charakterystyczne cechy Surface Pro X, usłyszycie w pierwszej części dzisiejszego odcinka podcastu Antyweb Po Godzinach, zaś w drugiej prezentujemy Wam zapis wspomnianej rozmowy. W niej, oprócz Surface Pro X, omawiane są także tematy całego portfolio Microsoftu oraz preferencji polskich klientów. Które urządzenie Surface cieszy się w Polsce największą popularnością? Tego wszystkiego dowiecie się z 29. odcinka. Miłego słuchania!

Podcast Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu