Microsoft

Microsoft 365 Life. Czyli już wiem, jaką usługę zamówię w następnym roku

Jakub Szczęsny
Microsoft 365 Life. Czyli już wiem, jaką usługę zamówię w następnym roku
10

Microsoft kojarzy nam się raczej z doskonałymi usługami dla przedsiębiorstw - na rynku konsumenckim gigant jest aktywny głównie w zakresie rozrywki. Ale to ma się zmienić: specjalna usługa subskrypcyjna Microsoft 365 Life będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą korzystać z naprawdę dobrych platform giganta w zastosowaniach codziennych.

Czytaj więcej: Microsoft Edge dołącza do "strażników prywatności"

O konsumenckiej wersji Office 365 mówi się już od jakiegoś czasu. Tym razem, oryginalne źródło tych doniesień, The Verge, ponownie powołując się na własne źródła mówi o tym, że pozostało już bardzo niewiele czasu do oficjalnej premiery usługi subskrypcyjnej Microsoft 365 Life, skierowanej do szerszego grona konsumentów. Możliwe, że nazwa, którą posługują się obecnie media jest jedynie tą "roboczą", a ostateczne nazewnictwo będzie zupełnie inne, pasujące do aktualnego portfolio giganta. A może czeka nas większy rebranding w usługach giganta?

Oprócz usług Microsoftu w ramach subskrypcji, użytkownik otrzyma dostęp do tego, co właściwie znamy z Office 365 Personal oraz Home, jednak z dodatkiem menedżera haseł oraz... Microsoft Teams w wersji bardziej przystosowanej do konsumentów. Prawdopodobnie Teams będzie czymś w rodzaju prostego, doskonale poukładanego komunikatora, jednak nie jestem jakoś przekonany do tego, aby Teams ładować w użytkowników domowych, którzy najchętniej wykorzystają Messengera albo WhatsApp. Dziennikarze prześcigają się w możliwych zastosowaniach: współdzielony kalendarz oraz notatki... to samo mogę mieć przecież dzięki Google, bez wykupowania jakiejkolwiek subskrypcji. No, ale spróbujemy - ciekaw jestem, jak Microsoft 365 Life zmieni moje podejście do organizowania swojego życia.

Cena? Nie będzie drogo

Jeżeli chodzi o premierę, spodziewamy się, że wiosna przyszłego roku przyniesie nam nowy produkt w portfolio Microsoftu. Strzelam, że Microsoft zdecyduje się pokazać nową paczkę usług w okolicach konferencji Build 2020, która z reguły jest miejscem głośnych "launchów" produktów - zarówno tych sprzętowych jak i usługowych. Nie jestem absolutnie przekonany do tego, co szykuje gigant, ale z czystej przyzwoitości wykupię M365L na chociażby miesiąc. Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu