Apple

Surface Pro 4 zamierza utrudnić iPadowi Pro zagarnięcie rynku

Jakub Szczęsny
Surface Pro 4 zamierza utrudnić iPadowi Pro zagarnięcie rynku
69

Coraz więcej mówi się o nowym iPadzie - Pro, który ma być odpowiedzią na profesjonalne tablety nadające się do pracy. Ten ma zostać wyposażony w doczepianą klawiaturę fizyczną i rysik, który pozwoli na lepszą organizację swoich zadań i dużo bardziej intuicyjną pracę z urządzeniem. Na tym polu obecni...

Coraz więcej mówi się o nowym iPadzie - Pro, który ma być odpowiedzią na profesjonalne tablety nadające się do pracy. Ten ma zostać wyposażony w doczepianą klawiaturę fizyczną i rysik, który pozwoli na lepszą organizację swoich zadań i dużo bardziej intuicyjną pracę z urządzeniem. Na tym polu obecnie króluje Microsoft, który z linią Surface podbił w końcu serca profesjonalistów i wreszcie przestał dokładać do tego biznesu.

Nie jest tajemnicą, że Microsoft nad sukcesorem Surface Pro 3 pracuje - z tego, co zdążyliśmy się dowiedzieć, wielkich zmian w stosunku do poprzedniej generacji nie będzie. Największą zmianą będzie jednak udostępnienie urządzenia w dwóch wariantach wielkościowych - 12 i 14 - calowej. Obydwa zastosowane w urządzeniach ekrany będą oferować rozdzielczość na poziomie 2160 x 1440 pikseli.

W środku natomiast znajdziemy najnowszego i mocnego Intel Core M Broadwell - wykonanego w procesie technologicznym 14nm. Jest to także procesor, który nie wymaga stosowania wentylatora - zatem urządzenie zyska na kulturze pracy, a technologia, w której został on wykonany pozwala wierzyć, iż czas pracy na jednym cyklu ładowania dalej będzie jednym z atutów tego urządzenia. Pewne jest także to, że przy okazji pozbycia się wentylatora, Surface Pro 4 będzie też nieco cieńszy.

Pamięć RAM powinna wahać się od 8 do 16 GB, natomiast wielkość dysku SSD dzięki wyrzuceniu z obudowy mechanicznego chłodzenia powinna się nieco zwiększyć. Pewne jest także to, że w kolejnej generacji zobaczymy rysik - być może już taki, który jasno nam przedstawi efekty prac Microsoftu w związku z przejęciem N-Trig.

Kiedy pierwsze Surface'y będą wojować na rynku? Nie wcześniej, niż w drugim kwartale tego roku - czyli tuż przed spekulowaną datą wypuszczenia na rynek iPada Pro. Już wtedy będziemy mogli się przekonać, czy Microsoft odrobił pracę domową z utrzymywania się na rynku, a Apple może mieć nieco utrudnione zadanie z nowym iPadem. Czy iOS zostanie dobrze przystosowany do pracy z wykorzystaniem rysika i klawiatury? Czy profesjonaliści porzucą już dojrzałe na rynku rozwiązanie Microsoftu i zawierzą Apple? Szykuje się ciekawy rok.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu