Microsoft

Microsoft zamierza pokazać nowe sprzęty z linii Surface. Czy jest na co czekać?

Jakub Szczęsny
Microsoft zamierza pokazać nowe sprzęty z linii Surface. Czy jest na co czekać?
19

Choć o tym mówiło się już od dawna, teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia tego, że Microsoft planuje wprowadzić na rynek kolejne urządzenia z linii Surface. Prawdopodobnie, ci, którzy czekali na nowe hybrydy z tej serii będą zawiedzeni (wszystko na to wskazuje), ale w portfolio Microsoftu pojawi się zupełnie nowy sprzęt wpisujący się w ideę Surface. Będzie to - jak wspominaliśmy w innym naszym tekście, urządzenie All in One.

Gigant rozesłał zaproszenia do Nowego Jorku na premierę zupełnie nowych urządzeń Surface, które mają uzupełnić portfolio producenta. Poprzednie Surface'y pokazano już stosunkowo dawno temu i niektórzy rzeczywiście mogliby oczekiwać kolejnej generacji hybryd Microsoftu, ale na to się nie zanosi. Chociaż - niewykluczone, że gigant zaskoczy nas czymś, co nie zdążyło jeszcze "wyciec" do sieci. Wiadomo jednak, że gigant pokaże hybrydę, klawiaturę Surface oraz dedykowaną serii mysz. Co wraz z tymi akcesoriami zostanie wprowadzone do świata hybryd (i AiO) od Microsoftu - to już pytanie, na które odpowiedź otrzymamy dopiero 26 października.

Dodatkowo, Microsoft będzie chciał powiedzieć nieco o Xboksie, pojawi się wzmianka, a może nawet coś więcej w kontekście Project Scorpio, który rozbudza wyobraźnię konsolowców. Ważnym tematem wydarzenia będzie również Windows 10, który stanowi rdzeń wszystkich działań Microsoftu - również mobilna odsłona okienek doczeka się upublicznieniu kilku ważnych dla niej informacji - mimo słabej kondycji sprzętów Lumia na rynku. Microsoft zapewne wycofa się ze smartfonów na rzecz działalności partnerów OEM-owych.

Niedawne wydarzenia dotyczące zamknięcia kontraktów z regionalnymi agencjami PR utrzymujących konta w social media Microsoftu nie są dobrym prognostykiem dla mobilnej odsłony okienek - ale kto wie - może Microsoft będzie mieć coś w zanadrzu, co nieco tę sytuację poprawi. Jak się spodziewamy, Windows 10 Mobile Redstone 2, według zapewnień producenta ma być bardzo ważną iteracją mobilnego Windows dla komórek właśnie, ale na konkrety musimy jeszcze poczekać, przynajmniej do premiery nowych Surface'ów.

Podejście Microsoftu do Surface'ów kompletnie nie dziwi. Jest to bardzo udana seria urządzeń z Redmond, która zyskała uznanie przede wszystkim osób, które do pracy przy komputerze podchodzą bardzo profesjonalnie. Mnie jednak bardzo ciekawi kwestia mobilnego Windows, która w dalszym ciągu jest niepewna. Być może premiera nowych urządzeń Surface będzie równie świetną okazją do choćby zapowiedzenia telefonu z tej linii, którego jak dla mnie Windows 10 Mobile po prostu potrzebuje. Dotychczasowe działania na wiele się nie zdały, flagowce z Windows 10 nie zdały egzaminu, a i oprogramowanie nieco popsuto. Być może ta konferencja będzie obietnicą pewnych zmian w tej kwestii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu