Microsoft

Surface Phone (nie)potwierdzony

Konrad Kozłowski
Surface Phone (nie)potwierdzony
29

Nie wiemy jak długo jeszcze potrwa telenowela pt. "Surface Phone", ale ostatnie sygnały możemy odebrać tylko w jeden sposób - koniec może być bliski. Niemal oficjalna stała się już rezygnacja z marki Lumia przez Microsoft i część osób uważa, że w jej miejsce nie zobaczymy nic innego. Nie potrafię do końca wytłumaczyć dlaczego, ale wciąż wierzę, że pustkę na scenie uzupełni wspominany Surface Phone.

Załóżmy, że to prawda

Wczorajszego wieczoru po raz kolejny ktoś nie potrafił powstrzymać radości ze zbliżającej się premiery - czy był to pracownik Microsoftu czy tylko osoba obsługująca konto na Twitterze australijskiego oddziału Microsoftu? Nie wiemy, ale najpierw opublikowany, a później usunięty post sugeruje, że premiera nowego urządzenia z rodziny Surface jest coraz bliżej.

W pierwszej kolejności pomyślałbym o urządzeniu all-in-one, na temat którego spekuluje się od pewnego czasu, gdyby nie załączona grafika. Ta nie pozostawia złudzeń, ponieważ wyraźnie widać, że jest to urządzenie w kształcie smartfona. Niedopatrzenie? Żart? Trudno zweryfikować intencje autora tweeta, ale w świetle pozostałych doniesień wydaje się być to autentyczna zapowiedź.

Niestety

O ile w ogóle mówimy o prawdziwym tweecie, ponieważ wiarygodność zrzutu ekranu jest poddawana w wątpliwość. Po pierwsze - dlaczego słówko "One" jest napisane z wielkiej litery? Czy mogłoby sugerować nazwę urządzenia, na przykład "Surface One"? To jedyne sensowne wytłumaczenie. Idąc dalej, warto zwrócić uwagę na brak logo Windows w prawym dolnym rogu grafiki - a występuje ono w pozostałych zamieszczanych na profilu zdjęciach. Na dokładkę treść samego tweeta - "Soon!:)". Jak wiemy, słowo "wkrótce" stało się już obiektem wielu żartów użytkowników, ponieważ Microsoft sięga po nie zbyt często zapowiadając swoje nowości i starając się zaintrygować klientów, dlatego skorzystanie z niego w takich okolicznościach byłoby mało prawdopodobne.

Trudno mi też uwierzyć, że w nawet kilka minut po publikacji posta na profilu z ponad 22 tysiącami obserwujących, żaden z nich nie zdążyłby zareagować na tweeta (retweet, like).

Gdyby jednak...

Kiedy Microsoft mógłby zaprezentować następcę Lumii?. Możliwe, że najbliższa okazja nadarzy się w październiku, kiedy to firma zazwyczaj pokazuje sprzętowe nowości. Prawdopodobnie gwoździem programu będzie Surace AIO, lecz miłym dodatkiem byłaby nawet oficjalna zapowiedź pojawienia się nowego smartfonu. Zapominając o zrzucie ekranu warto przypomnieć wypowiedzi Laury Butler (Microsoft Director of Engineering) na Twitterze, która pisała swego czasu:

Surface iPhone. ;-)

oraz

Surface Phone not NOT confirmed. :-)

...w odpowiedzi do zapytań innych użytkowników.

Zrzut ekranu (grafika główna) trafił do nas dzięki uprzejmości Szymona Nowaka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSurfacesurface phone