Laptop

Czym Microsoft będzie kusił w nowych Surface? Niezwykłą klawiaturą

Albert Lewandowski
Czym Microsoft będzie kusił w nowych Surface? Niezwykłą klawiaturą
12

Linia Microsoft Surface to najlepszy dowód na to, że ta firma jeszcze zna się na robieniu tradycyjnego sprzętu. W dodatku mają pomysł na tą serię, co dowodzi ostatni patent, związany z klawiaturą, który może stać się najważniejszym dodatkiem w nowych modelach.

Surface kontra reszta świata

Linia Surface nigdy nie była dla Microsoftu kurą znoszącą złote jaja. Nigdy też nie miała nią być, a założenia od początku są takie same i niezwykle proste. Mianowicie ta seria produktów ma pokazywać potencjał giganta z Redmond w roli twórcy hardware'u oraz pokazywać reszcie partnerów, jak powinny wyglądać wzorowe urządzenia z Windowsem. Patrząc po wynikach sprzedaży, takie podejście sprawdza się i sami klienci wyrażają spore zainteresowanie tym sprzętem, choć naturalnie z racji na swoją cenę nie jest on skierowany do każdego.

Ostatnie dwa lata w kwestii nowych modeli nie wyglądały szczególnie interesująco. Ot, drobne poprawki, ale na poważne modernizacje nie mieliśmy co liczyć, choć z drugiej strony po co zmieniać coś, co się sprawdza? Na szczęście wkrótce do Surface może trafić zupełnie nowa klawiatura.

We wniosku patentowym zgłoszonym przez Microsoft możemy dowiedzieć się więcej o tej klawiaturze. Jako że producent planuje dalej zmniejszać grubość swoich hybryd, postanowił zupełnie inaczej podejść do konstrukcji i zaczął rozglądać się za mniej znanymi, ale interesującymi rozwiązaniami.

W ten oto sposób Microsoft stworzył projekt fizycznej klawiatury, oferującej również technologię haptyczną, czyli delikatne wibracji przy naciśnięciu przycisku. W ten sposób Surface'y doczekałyby się cieńszej klawiatury z klawiszami o bardzo niskim skoku. Mimo tego samo wrażenie z wprowadzania tekstu byłoby zupełnie inne i każdy mógłby symulować inne odczucia z korzystania z niej.

Moim zdaniem to brzmi jak świetne rozwiązanie do wszystkich hybryd i laptopów, spośród których wcale nie tak wiele oferuje przyjemną przy intensywnej pracy klawiatury. Jestem tylko ciekaw, jak prezentowałaby się jej wytrzymałość. Cóż, mam nadzieję, że wkrótce się przekonamy.

źródło: Softpedia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu