Microsoft

Microsoft pokazał zaledwie 10% nowości z Windows 10. Bardzo na to liczę!

Konrad Kozłowski
Microsoft pokazał zaledwie 10% nowości z Windows 10. Bardzo na to liczę!
23

Wtorkowy wieczór upłynął pod znakiem Windowsa. Microsoft po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował Windows 10 oraz pierwsze nowe funkcje tego systemu. Przez cały wczorajszy dzień toczyły się dyskusje na temat tego, jaką przyszłość Microsoft planuje dla systemu Windows. Na szczęście pokazano nam ułame...

Wtorkowy wieczór upłynął pod znakiem Windowsa. Microsoft po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował Windows 10 oraz pierwsze nowe funkcje tego systemu. Przez cały wczorajszy dzień toczyły się dyskusje na temat tego, jaką przyszłość Microsoft planuje dla systemu Windows. Na szczęście pokazano nam ułamek tych planów.

Okres testowy nowego Windows 10 będzie znacząco różnił się od poprzednich lat, ponieważ Microsoft oddał teraz w ręce użytkowników bardzo wczesną wersję systemu oraz zaprosił ich do udziału w programie Insider. W systemie preinstalowane jest oprogramowanie ułatwiajace zgłaszanie błędów i sugestii na temat systemu, a Microsoft zadbał również o to, by każdy z Insiderów korzystał z najnowszej wersji Windows 10 Technical Preview. Udostępniane przez firmę aktualizację są instalowane automatycznie i nie ma możliwości ich wyłączenia.

To w połączeniu z regularnymi i częstymi aktualizacjami znacząco zmieni Windows 10 na przestrzeni najbliższych miesięcy. Jak informuje The Verge powołując sie na źródła bliskie firmie, podczas wtorkowego wydarzenia zaprezentowano zaledwie 10% nowości zmierzających do finalnej wersji produktu. Doskonale pamiętamy jak zmieniał się Windows 8, a w przypadku "dziesiątki" ma dziać się to jeszcze intensywniej.

Po premierze Microsoft planuje kontynuować taki system aktualizowania systemu i robić to cześciej, dyskretniej, lecz wprowadzając znaczące poprawki i nowości. Taki model sprawdza się doskonale w przypadku przeglądarek internetowych z Chrome na czele. Żadnym zaskoczeniem nie są wypowiedzi Joe Belfiore, w których przekonuje, że tym razem (w Windows 10) podejście do pracy na urządzeniach dotykowych jest właściwe.

Od kilku godzin korzystam z Windows 10 Technical Preview i muszę zaznaczyć jedno - dla osób pracujących na Windows 8 od kilkunastu miesięcy, nawet te kilka zmian, które udostępniono dotychczas, okaże się bardzo odczuwalnymi w codziennym korzystaniu z komputera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu