Startups

sugester.pl pomoże udoskonalić nasz serwis

GM
Grzegorz Marczak
21

Sugester.pl to nowy serwis, który pomoże nam zebrać opinie na temat naszej strony od użytkowników. Pomysł na ten serwis oparty jest na zagranicznym serwisie uservoice.com - niektórym z pewnością dobrze znany ponieważ można spotkać go w wielu miejscach w internecie. Dla tych którzy nie znają use...


Sugester.pl to nowy serwis, który pomoże nam zebrać opinie na temat naszej strony od użytkowników. Pomysł na ten serwis oparty jest na zagranicznym serwisie uservoice.com - niektórym z pewnością dobrze znany ponieważ można spotkać go w wielu miejscach w internecie.

Dla tych którzy nie znają uservoice.com i podobnych serwisów krótka informacja o co chodzi. Właściciel strony internetowej może za pomocą umieszczenia małego kodu pochodzącego od sugester.pl (oczywiście po wcześniejszej rejestracji), dodać do swojego serwisu możliwość zbierania feedbacku od użytkowników. Po dodaniu kodu na bocznej krawędzi naszej strony pojawia się mały symbol graficzny po kilknięciu na który otwiera się prosty formularz dzięki któremu użytkownicy mogą przekazać swoją opinię czy też zasugerować nowe funkcje.

Przykład na to jak wygląda w akcji sugester.pl możemy zobaczyć na stronie serwisu miejsca.net (prawy bok i mały graficzny symbol z napisem "twoja sugestia")


sugester od środka

Wszystkie opinie zebrane na stronie poprzez dodatek od sugestera będą dostępne pod adresem [nazwaserwisu].sugester.pl w postaci czegoś co przypomina forum dyskusyjne. Dzięki temu będziemy mieli pełną listę pomysłów i rzeczy do poprawy w jednym miejscu (dodatkowo każda sugestia może być komentowana lub też użytkownicy mogą oddawać na nią swój głos)

Mimo iż serwis Sugester to proste narzędzie na którym nie łatwo będzie zarobić to jednak uważam, że tego typu usługa bardzo się u nas przyda. Prosta i przyjemnie zrobiona strona gdzie możemy zbierać opinie o naszym startupie (ale i nie tylko) jest czymś co pewnie wielu doceni.

Dodam jedynie, że na identycznej zasadzie działa ulepszamy.pl - ten produkt jednak miał nie być dostępny za darmo. Piszę, że nie miał ponieważ jak teraz spojrzałem na stronę główną to widzę możliwość założenia konta. Nie wiem czy coś się pozmieniało w koncepcji?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup