Świat

Kolejny Democamp nadchodzi - Tym razem edycja międzynarodowa !

Grzegorz Marczak
Kolejny Democamp nadchodzi - Tym razem edycja międzynarodowa !
4

Democamp to Poznańskie targi startupów, na których można zaprezentować swój projekt, zebrać cenne opinie, porozmawiać z inwestorami itp. Teoretycznie można by powiedzieć, że jest to nasza lokalna wersja SeedCampu a przynajmniej tak było do tej pory. Nowy Democamp będzie imprezą międzynarodową!...


Democamp to Poznańskie targi startupów, na których można zaprezentować swój projekt, zebrać cenne opinie, porozmawiać z inwestorami itp. Teoretycznie można by powiedzieć, że jest to nasza lokalna wersja SeedCampu a przynajmniej tak było do tej pory.

Nowy Democamp będzie imprezą międzynarodową! Targi będą trwały aż dwa dni.Cała impreza odbędzie się 23-24 maja 2009 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przyznam, że bardzo podobam mi się pomysł na zrobienie z Democampów międzynarodowej imprezy - wreszcie zaczynamy wychodzić poza swoje podwórko i głośniej mówić o tym co dzieje się w Polsce. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne ponieważ nie wszyscy inwestorzy zagraniczni mają dobre rozeznanie jeśli chodzi o nasz rynek (a moim zdaniem jest na nim parę ciekawych projektów które mogą być dla nich interesujące), zresztą nie tylko o inwestorów tutaj chodzi.

Dobre relacje i znajomości w europie są równie cenne jak pieniądze. Często blokadą przed wyjście na obcy rynek nie jest brak gotówki ale właśnie brak partnera, który mógłby wspierać nasze działania.

Rejestracja strartupów rozpocznie się z tego co przeczytałem lada chwila. Tymczasem jest już dostępna agenda pokrywając dwa dni imprezy. Pierwszego dnia odbędą się tak zwane sesje Unconference oraz na koniec dnia zorganizowana będzie impreza aby lepiej zintegrować się przed następnym dniem. W niedzielę nastąpi punkt kulminacyjny Democampu czyli pokaz stratupów oraz wybranie zwycięzcy.

Mam jednocześnie prośbę do organizatorów o to aby tym razem były akceptowane tylko startupy, które mają już coś do pokazania (minimum prototyp). Inaczej po raz kolejny (mini seedcamp, poprzedni democamp) będziemy mówić o potencjałach i pomysłach a nie o gotowych produktach. Myślę, że warto wprowadzić takie kryteria nawet kosztem ilości prezentacji (choć mam nadzieję, że będzie sporo ciekawych serwisów z zagranicy).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu