Sprzęt

Stwórz swój system multi-room z Pioneerem

Wpis Sponsorowany
4

Stworzenie systemu multi-room możliwe jest dzięki aktualizacji zapewniającej kompatybilność wybranych produktów Pioneer z technologią FireConnect.

Pod koniec lutego Pioneer ogłosił dostępność aktualizacji wybranych amplitunerów, która zapewni współpracę z technologią FireConnect stworzoną przez Blackfire. Technologia ta jest protokołem bezprzewodowej komunikacji między urządzeniami audio, pozwalającym na stworzenie stabilnego systemu multiroom. Wkrótce Pioneer opublikuje podobną aktualizację dla innych urządzeń, takich jak odtwarzacze sieciowe i wybrane systemy Hi-Fi.

Aby stworzyć domowy system multiroom, oprócz amplitunera lub odtwarzacza musimy zaopatrzyć się także w głośniki kompatybilne z FireConnect. Dlatego też, wraz z informacją o aktualizacji, Pioneer zaprezentował dwa modele głośników: MRX-3 i MRX-5. Minimalistyczna, elegancka obudowa kryje dwa 77-milimetrowe woofery oraz 26-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Głośniki możemy połączyć z domową siecią bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi lub przewodowo korzystając z gniazda sieciowego. Obydwa modele wyposażone są także w Bluetooth, przez co możemy na nich bezprzewodowo odtwarzać muzykę także z urządzeń niekompatybilnych z FireConnect. Model MRX-5 ma dodatkowo wbudowany akumulator, dzięki czemu możemy łatwo zabrać go np. na balkon, czy do ogrodu.

Jeszcze więcej możliwości oferują dwa systemy audio z nowej linii FS, także zaprezentowane przez Pioneer pod koniec lutego: FS-W40 i FS-W50. Systemy składają się z jednostki głównej oraz dwóch głośników, które łączą się z jednostką centralną bezprzewodowo. Model FS-W50 dodatkowo dostarczany jest wraz z bezprzewodowym subwooferem tworząc system 2.1.

Systemy FS umożliwiają słuchanie muzyki z radia FM, pamięci USB, serwisów streamingowych: Deezer, Tidal, Spotify, TuneIn oraz z zewnętrznych urządzeń podłączonych za pomocą złączy audio i audio-video (HDMI). Wbudowana technologia Bluetooth umożliwia także bezprzewodowe odtwarzanie ze smartfonów i tabletów. Dzięki aktualizacji, systemy FS pozwalają także na stworzenie systemu multiroom w połączeniu z kompatybilnymi głośnikami, jak np. opisywane wyżej głośniki MRX.

Gdy rozmieścimy już głośniki w różnych pomieszczeniach, za pomocą aplikacji sterującej Pioneer Remote App możemy w łatwy sposób wybrać te, w których chcemy słuchać muzyki. Jako, że technologia FireConnect bazuje na domowej sieci, transmisja jest znacznie bardziej stabilna i ma większy zasięg niż w przypadku głośników korzystających wyłącznie z Bluetooth.

Na chwilę obecną, technologią FireConnect możemy bezprzewodowo transmitować muzykę z serwisów streamingowych, takich jak TIDAL, Deezer oraz TuneIn czy Spotify. Wkrótce Pioneer opublikuje kolejne aktualizacje, które umożliwią także transmitowanie sygnału z innych źródeł, jak analogowe wejścia audio.

Których urządzeń dotyczy aktualizacja?

Lutowa aktualizacja aktywowała FireConnect na urządzeniach:

  • systemach MRX-3, MRX-5, FS-W40, FS-W50,
  • amplitunerach SC-LX901, SC-LX801, SC-LX701, SC-LX501, VSX-1131, VSX-831, VSX-S520D, VSX-S520, SX-S30DAB

W marcu pojawi się aktualizacja FireConnect dla:

  • odtwarzaczy sieciowych N-30AE, NC-50DAB,
  • systemów hifi XC-HM86D, X-HM86D, X-HM76D oraz X-HM76.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu