Sprzęt

Nowe sterowniki Nvidii podnoszą wydajność w DirectX12 o nawet 33 proc. [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowe sterowniki Nvidii podnoszą wydajność w DirectX12 o nawet 33 proc. [prasówka]
2

Nvidia optymalizuje swoje karty pod DirectX 12. Nowe sterowniki mają poprawiać płynność działania wybranych gier - w skrajnych przypadkach nawet o 33 proc.

Nowe sterowniki dla kart GeForce

Nowe sterowniki zostały zoptymalizowane pod kątem wykorzystania bibliotek DirectX 12. Przekłada się to na lepszą wydajność w grach. Średnio ma ona wzrosnąć o 16 proc. Jako dowód producent podaje kilka przykładowych gier i procentowy wzrost płynności działania:

  • Ashes of the Singularity – 9%
  • Gears of War 4 – 10%
  • Hitman – 23%
  • Rise of the Tomb Raider – 33%
  • Tom Clancy's The Division– 4%

Zoptymalizowane sterowniki GameReady pod DirectX 12 to nie wszystko. Nvidia poinformowała również o aktualizacji narzędzi programistycznych  NVIDIA GameWorks SDK oraz NVIDIA VRWorks SDK. Zaimplementowano też wsparcie dla technologii Nvidia Ansel w grze Ghost Recon: Wildlands. Pozwala ona na wykonywanie zrzutów ekranu w 360 stopniach.

Facebook udostępnia aplikację 360 na gogle Gear VR

Facebook nie pierwszy raz inwestuje w wirtualną rzeczywistość - w końcu jest posiadaczem pioniera w tej kategorii, firmy Oculus. Teraz rozszerza swoje portfolio o aplikację do przeglądania treści 360 w goglach VR Samsunga - Gear VR. Po co? Cóż, dotąd w serwisie zostało udostępnionych 25 mln zdjęć tego typu oraz 1 mln klipów wideo. Z pewnością zatem nie zabraknie nam materiałów, które możemy w taki sposób przeglądać. W programie mamy do dyspozycji kilka sekcji: Explore, Following, Saved oraz Timeline. Możemy zatem przeszukiwać zasoby całego serwisu, nie tylko naszych znajomych, a nawet zapisać te bardziej interesujące na później.

Gear VR są dostępne na rynku już od kilku lat i od strony software'u wykorzystują technologię Oculusa. Nie powinno zatem dziwić, że Facebook mocno angażuje się w tworzenie na nie aplikacji.

GBoard z wbudowanym tłumaczeniem

Klawiatura Google została zintegrowana z Tłumaczem. Działa to w bardzo fajny i praktyczny sposób i w locie przekłada wpisywany przez nas tekst na wskazany język w locie. Znacząco ułatwia to np. komunikowanie ze znajomymi mówiącymi w obcych językach. Nie musimy już kopiować tekstu do tłumacza czy wykonywać jakichkolwiek innych działań, bo wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Oprócz tego twórcy usprawnili obsługę głosowych komend, a także wstawianie emoji i GIF-ów w programach typu Snapchat, Messenger itp. Nowa wersja powinna być lada moment dostępna w sklepie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu