Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawe strony

Strefa marek, czyli internetowa galeria handlowa od Allegro

KK
Konrad Kozłowski
8

Allegro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którym nie straszne są zakupy w Internecie i dla tych, którzy cenią sobie znane i popularne marki. Nowo powstały serwis Strefa Marek od Grupy Allegro ma pozwolić na zupełnie nowe doświadczenia zakupów w sieci – oprócz „oryginalnego” asortymentu,...

Allegro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którym nie straszne są zakupy w Internecie i dla tych, którzy cenią sobie znane i popularne marki. Nowo powstały serwis Strefa Marek od Grupy Allegro ma pozwolić na zupełnie nowe doświadczenia zakupów w sieci – oprócz „oryginalnego” asortymentu, przygotowanych zostało kilka ciekawych rozwiązań.

Zakupy w sieci to wspaniały „wynalazek”. Niestety niesie on za sobą spore ryzyko – zakupiony przedmiot może okazać się po prostu niezgodny z opisem sprzedawcy. Kwestią sporną może być jego stan, ale jednym z najbardziej popularnych problemów jest właśnie nieoryginalność. Podróbek nie brakuje – oczywiście największy prym wiedzie dział odzieży. Trudno wymagać przecież od kogokolwiek, by na podstawie zdjęć był w stanie odróżnić udaną podróbkę od produktu oryginalnego. Bardzo dużo aukcji kończy się zadziwiająco niską ceną, ale nawet to nie daje do myślenia co po niektórym Allegrowiczom – wydaje im się, że zrobili „złoty interes” kupując kurtkę czy buty ponad połowę taniej niż w sklepie. Oczywiście tego typu okazje również się pojawiają, ale nie w tak dużych ilościach i niewielkich odstępach czasowych.

Allegro, określa swój nowy projekt mianem internetowej galerii handlowej. Najważniejszymi zaletami mają być między innymi dostępność przez 24 godziny na dobę, dostępność najnowszych produktów najlepszych marek i promocyjne wyprzedaże (nocne czy weekendowe). Nowością mają być też sposoby prezentacji przedmiotów - filmy wideo i zdjęcia 360 stopni.

Jak na razie dostępne są produkty jedynie 12 znanych marek, na co składają się głównie firmy elektroniczne i odzieżowe. Mimo to oferta jest już dość pokaźna i by dokonać zakupu wystarczy zalogować się za pomocą konta Allegro. Większe zakupy ma nam ułatwić opcja koszyka, do którego można dodawać kolejne produkty, by później móc zapłacić za nie wszystkie za jednym razem.

Nic nie jest niestety idealne, a wybrany przeze mnie pierwszy lepszy produkt nie posiadał galerii zdjęć co nieco kłóci się z "doskonałą prezentacją asortymentu". Rozumiem jednak, że platforma dopiero startuje, więc jeszcze chwilę na dopracowanie serwisu i powiększenie oferty można zaczekać.

Swoją przygodę z Allegro rozpocząłem dobre kilka lat temu i od tamtej pory wprowadzonych zostało wiele zmian. Niektóre z nich uważam za zbędne czy nietrafione, jednak najnowszy projekt Grupy Allegro naprawdę mi się podoba. Sama koncepcja oddzielenia oryginalnych produktów od pozostałej oferty serwisu jest zrozumiała, ale może to nie wystarczyć, ponieważ najważniejszą rolę odgrywać będzie naturalnie cena. Jeżeli i w tej kwestii Allegro wraz z partnerami będzie w stanie powalczyć z konkurencją, chociażby za pomocą wspomnianych promocji i wyprzedaży, to jest szansa na spore powodzenie.

Źródło, foto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroallegro.plgrupa allegro