Ciekawe strony

Kim Dotcom, twórca Megaupload, szykuje nowy serwis. Czy Megabox zmieni przemysł muzyczny w internecie?

Marcin Kamiński
Kim Dotcom, twórca Megaupload, szykuje nowy serwis. Czy Megabox zmieni przemysł muzyczny w internecie?
21

Kim Dotcom, postać znana dzięki serwisowi Megaupload i problemów z prawem, przygotowuje nową stronę internetową. Po wielkim sukcesie i upadku Megaupload, służącego do wymiany często nielegalnych plików, przychodzi czas na serwis Megabox. Nowy twór ma być platformą łączącą artystów z odbiorcami tworz...

Kim Dotcom, postać znana dzięki serwisowi Megaupload i problemów z prawem, przygotowuje nową stronę internetową. Po wielkim sukcesie i upadku Megaupload, służącego do wymiany często nielegalnych plików, przychodzi czas na serwis Megabox. Nowy twór ma być platformą łączącą artystów z odbiorcami tworzonej przez nich sztuki, kreaując tym samym miejsce, w którym twórcy mogą sprzedawać swoje prace bezpośrednio do internautów, z pominięciem wielkich koncernów muzycznych oraz ich prowizji na każdym utworze. Co jednak w tym pomyśle innowacyjnego?

Kim Schmitz, obecnie noszący nazwisko Dotcom, to postać bardzo znana i jednocześnie kontrowersyjna w świecie internetu. Znany głównie dzięki serwisowi wymiany plików Megaupload Kim przesiadywał ostatnio w więzieniu, a do jego kosztownej rezydencji wkroczyła policja, konfiskując kolejne luksusowe auta i spore ilości gotówki. Mimo poważnych problemów z prawem Dotcom przygotowuje się do uruchomienia zupełnie nowego serwisu internetowego – Megabox.

Megabox, zapowiedziany tuż przed wielkimi prawnymi problemami serwisu Megaupload, ma być miejscem legalnego zakupu utworów muzycznych przez internautów. Swoje dzieła na łamach witryny prezentować i sprzedawać mają bezpośrednio sami artyści, co pozwoli skutecznie ominąć wielkie wytwórnie fonograficzne i pobierane przez nich prowizje.

Z pierwszego opublikowanego zrzutu ekranowego widać, że serwis Megabox koncentrować będzie się wyłącznie na muzyce, a także ma wykorzystywać media społecznościowe do udostępniania utworów pomiędzy znajomymi.

Obecnie Kim Dotcom został wypuszczony z więzienia dzięki kaucji, a jego sprawa ekstradycji została odroczona do marca 2013 roku. Do tego czasu Kim ma dostatecznie wiele czasu, aby uruchomić nowy serwis i znowu poważnie namieszać z internetowym świecie. Czy Megabox to jednak pomysł innowacyjny? Podobne usługi istnieją już bowiem na rynku. Czym zatem nowe internetowe dziecko Dotcoma nas zaskoczy? Nie wiadomo, znając jednak smykałkę Kima do biznesu, możemy spodziewać się mimo wszystko serwisu wartego uwagi.

Czy Waszym zdaniem Megabox przyjmie się w sieci, a Kim Dotcom odniesie kolejny sukces? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Kim Dotcom