Apple

Steve Jobs nie żyje [1955-2011]

Jakub Tepper
Steve Jobs nie żyje [1955-2011]
65

Z wielkim smutkiem donosimy, że dziś w nocy czasu polskiego zmarł legendarny, już za życia, szef firmy Apple - Steve Jobs. Pisanie akurat Wam co mu zawdzięczamy nie jest niezbędne, ale aby przypomnieć choćby ostatnie sukcesy: bez Steve'a nie byłoby iPoda, iPhone'a czy iPada. Powiedzieć, że zmarł...

Z wielkim smutkiem donosimy, że dziś w nocy czasu polskiego zmarł legendarny, już za życia, szef firmy Apple - Steve Jobs. Pisanie akurat Wam co mu zawdzięczamy nie jest niezbędne, ale aby przypomnieć choćby ostatnie sukcesy: bez Steve'a nie byłoby iPoda, iPhone'a czy iPada. Powiedzieć, że zmarł rewolucjonista-wizjoner, to za mało.

Jobs cierpiał na chorobę nowotworową, przeszedł także przed dwoma laty operację transplantacji wątroby. Zostawił żonę i czwórkę dzieci.

Firma Apple zamieściła na swojej stronie krótkie oświadczenie:

Apple straciło wizjonera i kreatywnego geniusza, a świat stracił wspaniałego człowieka. Ci z nas, którzy mieli szczęście go znać i pracować ze Stevem stracili drogiego przyjaciela i inspirującego mentora. Steve zostawia firmę, którą tylko on mógł stworzyć, a jego duch zawsze będzie podstawą Apple.

Warto dodać, że po wiadomości o jego śmierci odpowiednie komunikaty opublikowali m.in. Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg.

Więcej o sprawie i o konsekwencjach napiszemy jeszcze pewnie wkrótce.

Aha, jeszcze jedno. Dzięki, Steve.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSteve Jobs