Gry

Steam znów spustoszy Wasze portfele. Wybieramy najciekawsze halloweenowe promocje

Tomasz Popielarczyk
Steam znów spustoszy Wasze portfele. Wybieramy najciekawsze halloweenowe promocje
5

Jak co roku przy okazji Halloween (i nie tylko, naturalnie) Steam otwiera swoją bazę z grami i czyha na nasze portfele. Aż do 3 listopada będziemy mogli zostawić tutaj sporo pieniędzy. W zamian czekają nas długie godziny świetnej zabawy. Na co tym razem możemy polować i jak duże rabaty przygotowano?...

Jak co roku przy okazji Halloween (i nie tylko, naturalnie) Steam otwiera swoją bazę z grami i czyha na nasze portfele. Aż do 3 listopada będziemy mogli zostawić tutaj sporo pieniędzy. W zamian czekają nas długie godziny świetnej zabawy. Na co tym razem możemy polować i jak duże rabaty przygotowano?

Łącznie rabatem objęto 478 gier. Wszystkie promocje będą aktywne do 3 listopada, a więc teoretycznie jest trochę czasu, żeby podjąć decyzję. Obniżki są tradycyjnie duże - w większości to 75 proc., ale też są przypadki aż 90-procentowych rabatów. Tradycyjnie wszystkie ceny są liczone w euro, a więc skala promocji z perspektywy polskiego gracza nie jest aż tak imponująca. Cóż, pewnie wszyscy użytkownicy Steama już się do tego przyzwyczaili, a rodzime CDP.pl i Muve udowodniły, że potrafią organizować równie dobre akcje.

Na warto zwrócić w szczególności uwagę? Na pewno ciekawą opcją jest Left 4 Dead 2 za 3,49 euro (ok. 15 zł). FPS od Valve ciągle żyje i ma się dobrze. Na serwerach jest masa ludzi, a eliminowanie hord zombie jest niezmiennie szalenie przyjemne. A skoro przy sieciowych produkcjach jesteśmy, godne polecenia jest również Chivalry, za które zapłacimy niewiele więcej, bo 4,24 euro (ok. 18 zł). To gra, której akcja rozgrywa się w średniowieczu. Gracze wcielają się w rycerzy i ganiają po mniej lub bardziej rozległych planszach. Liczy się duża zręczność i sprawne opanowanie skomplikowanych mechanizmów rozgrywki.

Coś dla siebie znajdą również fani apokalipsy. Fallout 3 kosztuje jedynie 2,49 euro (ok. 11 zł), a dopłacając do 6,79 euro (29 zł)otrzymamy wersję GOTY ze wszystkimi dodatkami. Aż o 80 proc. na 7,99 euro (34 zł)przeceniono The Walking Dead: Survival Instinct, ale nie jest to szczególnie udana produkcja, więc może lepiej przeznaczyć te pieniądze na Wiedźmina 2, którego również przeceniono o 80 proc. na 3,99 euro (17 zł). Jak dla mnie jedną z największych perełek te wyprzedaży jest Spec Ops: The Line, za które zapłacimy 3,39 euro (rabat 83 proc.), co daje zaledwie ok. 14 zł. Mało? Za 1,32 euro, czyli 5,5 zł możemy mieć wspaniałą grę indie The Binding of Isaac ze wszystkimi dodatkami. Od siebie gorąco polecę też Darksiders II wycenione w promocji na 4,49 euro (ok 19 zł).

Jak widać jest w czym wybierać. Wszystkie promocje znajdziecie na stronie Steama, gdzie możecie je przeglądać, filtrować, sortować - słowem, ułatwiać sobie wydawanie pieniędzy. A potem pozostaną już tylko wyrzuty sumienia, a w niektórych przypadkach większa kupa wstydu. Cóż, sam należę do tej drugiej grupy, więc doskonale rozumiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

promocjeGryhalloweensteam