Microsoft

Xbox One otrzymuje aktualizację w kanale deweloperskim

Jakub Szczęsny
Xbox One otrzymuje aktualizację w kanale deweloperskim
0

Wszyscy Ci z Was, którzy przystąpiliście do programu deweloperskiego dla konsoli nowej generacji Microsoftu mogą sprawdzić, czy jest dostępna dla Was aktualizacja. Wprowadza ona pomniejsze poprawki, a także jedną z tych bardziej wyczekiwanych - związaną z prawidłowym działaniem konsoli. Poprzed...

Wszyscy Ci z Was, którzy przystąpiliście do programu deweloperskiego dla konsoli nowej generacji Microsoftu mogą sprawdzić, czy jest dostępna dla Was aktualizacja. Wprowadza ona pomniejsze poprawki, a także jedną z tych bardziej wyczekiwanych - związaną z prawidłowym działaniem konsoli.

Poprzednie aktualizacje udostępniane kanałem deweloperskim oprócz możliwości przetestowania nowych funkcji dla konsol Microsoftu przyniosły także pewną niedogodność. Otóż, w wypadku gdy użytkownik zechciał przenieść się do ekranu startowego bezpośrednio z gry, losowo zdarzał się przypadek, w którym konsola przestawała reagować na jakiekolwiek polecenia użytkownika i w większości przypadków kończyło się to koniecznością zrestartowania urządzenia. Okazuje się, że Microsoft wziął pod lupę i tę usterkę, a efektem tych działań jest wyeliminowanie tego błędu. Możecie sprawdzić, czy po aktualizacji oprogramowania konsoli ów problem dalej u Was występuje (o ile występował). Warto zaznaczyć, że nie wszyscy użytkownicy doświadczyli tego błędu, jednak z drugiej strony, skala problemu była zauważalna, zwłaszcza na forach Microsoftu.

Aktualizacja wydana przez Microsoft została oznaczona: xb_rel_1411.141023-2232 - jeżeli konsola Was nie powiadomiła o możliwości aktualizacji, zawsze możecie ją wyręczyć i wywołać ów proces z ekranu ustawień urządzenia.

Użytkownicy ponadto wskazują na to, iż po zaktualizowaniu konsoli wyeliminowano opóźnienia w trakcie nawigowania po ekranie startowym. Złą wiadomością dla niektórych może być fakt, iż w tej aktualizacji "popsuły się" notyfikacje na temat odblokowanych osiągnięć, które mogą się nie pojawić w trakcie gry. Nie jest to jednak reguła. Błąd być może nie jest zbyt dolegliwy, jednak warty odnotowania - Microsoft już zapowiedział, że stosowna poprawka eliminująca ten błąd pojawi się niebawem.

Źródło: Reddit.com, xbox.com

Grafika: arekzz.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu