Świat

Gotowy system komentarzy dla blogów.

Grzegorz Marczak
Gotowy system komentarzy dla blogów.
13

Intense Debate to serwis (lub raczej produkt), który umożliwi nam wymianę systemu komentarzy w naszych blogach na lepszy. Na czym ma polegać przewaga ID nad standardowymi systemami komentarzy na blogach? - przede wszystkim daje nam możliwość budowania wątków w komentarzach, lepszą kontrolę nad...


Intense Debate to serwis (lub raczej produkt), który umożliwi nam wymianę systemu komentarzy w naszych blogach na lepszy.

Na czym ma polegać przewaga ID nad standardowymi systemami komentarzy na blogach? - przede wszystkim daje nam możliwość budowania wątków w komentarzach, lepszą kontrolę nad komentarzami, możliwość budowania reputacji dzięki komentarzom, subskrypcje dla komentarzy konkretnej osoby i wiele wiele innych możliwości.


Możliwości systemu komentarzy

Samo budowanie wątków w komentarzach nie jest czymś kompletnie nowym i istnieje już w wielu wydaniach, to co buduje przewagę nowego systemu komentarzy nad konkurencją to podejście do komentującego.


Profil użytkownika

Osoba komentująca (mająca konto w Intense Debate), dzięki własnym komentarzom może budować sobie reputację (poprzez ilość komentarzy i ich ocenę przez innych użytkowników), pozyskiwać "znajomych", zbudować własny profil w ID gdzie będzie śledzić własne komentarze, dodawać znajomych oraz linki do innych serwisów społecznosciowych itp.


Wygląd komentarzy

Oczywiście nie jest to jedyny serwis tego typu na rynku - jednak jakość wykonania systemu komentarzy moim zdaniem jest godna uwagi. Przykład działania nowego systemu komentarzy możemy zobaczyć tutaj, lub na żywo na blogu politicalgrind.com.

Przyznam szczerze, że zawsze szukam prostych i łatwych w obsłudze rozwiązań i dlatego podoba mi się to co prezentuje Intense Debate. Zamiast tracić czas na szukanie sposobu na poprawienie jakości komentarzy na blogu mamy tak zwanego "gotowca".

Jedyne wątpliwości jakie mam związane są z dwoma sprawami. Po pierwsze wygląda na to, że komentarze nie będą przechowywane na moim blogu (a może się mylę?). Po drugie, tworzymy społeczność osób komentujących blogi, mamy już społeczność czytających blogi (mybloglog.com) - czyli nie za dużo tych społeczności i czy nie będzie zaraz potrzebny serwis integrujący te społeczności?

Intense Debate jest jeszcze w fazie testów, myślę że warto będzie przetestować jego możliwości już po starcie ponieważ zapowiada się on bardzo ciekawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu