Świat

Spock - wyszukiwarka ludzi

Grzegorz Marczak
6

Spock.com właśnie otworzył swoje podwoje dla użytkowników internetu. Spock jest to wyszukiwarka dzięki której możemy znaleźć ludzi z naszej rodziny, naszych znajomych lub osoby o których chcielibyśmy się czegoś więcej dowiedzieć. Autorzy serwisu podają, że w swojej bazie posiadają informacje o 100...


Spock.com właśnie otworzył swoje podwoje dla użytkowników internetu. Spock jest to wyszukiwarka dzięki której możemy znaleźć ludzi z naszej rodziny, naszych znajomych lub osoby o których chcielibyśmy się czegoś więcej dowiedzieć. Autorzy serwisu podają, że w swojej bazie posiadają informacje o 100 milionach osób.

Spock szuka najaktualniejszych informacji o danej osobie starając się zbudować na temat danej osoby kompletny zestaw informacji (łącznie ze zdjęciami, wiekiem, a nawet trochę historii na temat danej osoby). Spock w swoich poszukiwaniach korzysta z takich serwisów społecznościowych jak MySpace, Facebook czy Linkedin i wielu innych źródeł dostępnych w internecie.Rejestrując się spock.com będziemy mogli skorzystać z informacji o naszych znajomych zawarty w większości serwisów społecznościowych (gdzie mamy konto) lub z serwisów w których mamy skrzynkę pocztową. Informacje te mogą posłużyć nam do znalezienia naszych znajomych w spock lub do zaproszenia ich do serwisu w celu uzupełnienia informacji o sobie.
Jeśli znajdziemy już siebie w bazie danych spock, możemy zweryfikować naszą tożsamość (system poda nam z jakiego źródła pochodzą informacje) i przejąć kontrolę nad istniejącym już profilem w serwisie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu