Ciekawe strony

Startup o startupach.

Grzegorz Marczak
Startup o startupach.
22

Niedawno ktoś na moim blogu zapowiedział powstanie serwisu poświęconego startupo-om no i stało się. Od niedawna mamy dostępny w sieci serwis o nazwie startups.pl Co można zrobić i po co jest ten serwis – oto jak twórcy opisują cel powstania serwisu: „Każdy twórca serwisu ma możliwość bezpł...

Niedawno ktoś na moim blogu zapowiedział powstanie serwisu poświęconego startupo-om no i stało się. Od niedawna mamy dostępny w sieci serwis o nazwie startups.pl

Co można zrobić i po co jest ten serwis – oto jak twórcy opisują cel powstania serwisu:

„Każdy twórca serwisu ma możliwość bezpłatnej prezentacji swojej pracy, omówienia różnych funkcji serwisu, ale również zapoznania się z opiniami innych użytkowników.”

Osobiście uważam, że taki serwis bardzo przyda siew polskim internecie. Można powiedzieć, że jest to (lub też może być) odpowiednik takich zagranicznych serwisów jak buzzshout.com.

Pomimo iż sam pomysł mi się bardzo podoba to jednak na początek miał bym kilka uwag / rad dla autora. Przede wszystkim należało by zdefiniować co według autorów serwisu znaczy „startup” czy jest to serwis który istnieje na rynku nie dłużej niż rok?, czy startupem można nazwać serwis tworzony przez portal itp. Wydaje mi się, że sprecyzowanie definicji startupu bardzo ułatwi rozumienie serwisu i to co można do niego dodawać a czego dodawać się nie powinno.

Robiąc taki serwis należało by sprecyzować czy w kręgu zainteresowania będą tylko polskie serwisy czy też serwisy z całego świata. Jeśli autorzy chcą aby były dodawana serwisy bez ograniczenia jeśli chodzi o położenie geograficzne to trzeba zdecydować się na jeden jeżyk serwisu. Jeśli będzie to serwis polski to niech wszystkie opisy są po polsku. Jeśli chcemy prowadzić serwis angielsko-języczny to piszmy po angielski. Mix wielu języków nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ostatnia uwaga dotyczy głosowania – wymuszanie rejestracji tylko po to by oddać głos nie jest dobrym pomysłem. Nie chcę się rejestrować na tego typu serwisie ponieważ nie widzę specjalnej potrzeby posiadania tam konta (no chyba, że ktoś uświadomi mnie na temat korzyści z tego płynących?). Warto rozważyć możliwość oddawania głosów przez nie zarejestrowanych użytkowników.

Mam nadziej, że serwis ten szybko się rozwinie i będzie ciekawym miejscem i źródłem informacji na temat nowych serwisów w polskim internecie (chociaż z startupami w Polsce jest coraz gorzej, coraz mniej serwisów powstaje lub inaczej mówiąc powstaje mało naprawdę interesujących stron)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu