Ciekawe strony

Zrób sobie listę dzięki whatali.st lub listible.com

GM
Grzegorz Marczak
1

Jeśli mamy potrzebę zrobienia listy serwisów do której inne osoby mogły by dopisywać coś ciekawego to możemy skorzystać z dwóch serwisów które realizują takie potrzeby. Pierwszym z nich jest serwis listible.com. Istniej on już chyba od roku i w Internecie zasłyną z zrobienia dość dużej listy prod...

Jeśli mamy potrzebę zrobienia listy serwisów do której inne osoby mogły by dopisywać coś ciekawego to możemy skorzystać z dwóch serwisów które realizują takie potrzeby.

Pierwszym z nich jest serwis listible.com. Istniej on już chyba od roku i w Internecie zasłyną z zrobienia dość dużej listy produktów i aplikacji web2.0 (kilkaset pozycji). W serwisie tym możemy tworzyć listy, dodawać wpisy do list, komentować je oraz oceniać. Dzięki ocenom listy są posegregowane według najciekawszych dla użytkowników serwisów. Listible.com zbudowane jest na tym samym frameworku co pytamy.pl czyli na symfony.


Lista serwisów web 2.0 zrobiona w listible.com

Kolejny serwis który służy do budowania list to niedawno uruchomiony whatali.st. Nieco bardziej nowatorski wygląd nie pomaga w tym serwisie w nawigacji. Wprawdzie tworzenie list jest dość proste jednak zabrakło tutaj chociażby takich elementów jak RSS z swojej listy czy też moderowanie i zarządzanie własną listą (wprawdzie na listible.com też nie ma takiej opcji). Nie znalazłem też możliwości edytowania moich wpisów.


Serwis Whatali.st jest nieco bardziej pogmatwany

Cały czas szukam serwisu w którym mógłbym stworzyć listę serwisów, móc ją moderować i edytować wpis, która posiadała by RSS-y i widgety i była łatwo dostępna. Niestety oba powyższe serwisy nie realizują w pełni moich potrzeb. Wprawdzie można tam zakładać listy, dodawać wpisy ale gorzej jest z ich moderacją itp.

Inna spraw, że serwisy tego typu mogą być wrzucone do jednego worka z katalogami stron, które jak wiemy już dawno stały się nieco archaicznym sposobem na zdobywanie informacji.

Nie wiem też czy potrzeba tworzenia „listy serwisów” nie jest potrzebą bardzo wąskiego grona wręcz za bardzo wąskiego aby stać się popularnym miejscem w internecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: