Ciekawe strony

Kościelne serwisy społecznościowe.

GM
Grzegorz Marczak
6

Kościół może nie dostrzegać jeszcze zalet związanych z społecznościami w Internecie, wierni natomiast już dawno zauważyli, że Internet może być przydatny w szerzeniu wiary. Serwisy społecznościowe związane z kościołem i wiarą? – czemu nie. Społeczność bardzo silna - silnie związana ze swoimi zasa...

Kościół może nie dostrzegać jeszcze zalet związanych z społecznościami w Internecie, wierni natomiast już dawno zauważyli, że Internet może być przydatny w szerzeniu wiary.

Serwisy społecznościowe związane z kościołem i wiarą? – czemu nie. Społeczność bardzo silna - silnie związana ze swoimi zasadami i swoją wiarą (może czasami bardziej radykalna w poglądach i bardziej tradycyjna ale..)

I tak oto tworzą się serwisy dla wierzących np.: mychurch.org – społecznościowe serwisu dla ludzi wierzących. Możemy zakładać blogi, tworzyć sieci znajomych lub znaleźć pobliski kościół.


Mychurch - rasowy serwis społecznościowy

To jednak nie wszystko – powstał ostatnio GodTube - serwisu zbierający filmy video na tematy związane z wiarą. Można również nagrać własny film, ograniczony wprawdzie do 60 sekund. W GodTube mamy również blogi, videochat, ministory itp.


GodTube - kościelny youtube

Jeśli ktoś szuka inspiracji na serwis społecznościowe który w naszym kraju swoją tematyką mógłby przyciągnąć szeroką rzeszę użytkowników powinien rozważyć powyżej opisane pomysły:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: