Felietony

Startuje polski Wisetrends, taki Facebookowy megapanel, ale w czasie rzeczywistym! 10 zaproszeń do rozdania

Grzegorz Marczak
Startuje polski Wisetrends, taki Facebookowy megapanel, ale w czasie rzeczywistym! 10 zaproszeń do rozdania
53

Dostałem dzisiaj zaproszenie do polskiego serwisu Wisetrends. Ciekawa sprawa bo wreszcie mamy statystyki największych Facebookowych fanpejdzy online, ok prawie online bo aktualizowane co godzina. To jednak ma być dopiero początek i wkrótce w serwisie pojawią się o wiele bardziej zaawansowane opc...

Dostałem dzisiaj zaproszenie do polskiego serwisu Wisetrends. Ciekawa sprawa bo wreszcie mamy statystyki największych Facebookowych fanpejdzy online, ok prawie online bo aktualizowane co godzina. To jednak ma być dopiero początek i wkrótce w serwisie pojawią się o wiele bardziej zaawansowane opcje łącznie z funkcjami płatnymi, generalnie powstaje jak widać silny konkurent dla Sotrendera.

To co podoba mi się w Wisetrends to przede wszystkim możliwość praktycznie online podglądu na sytuację na FB w różnych branżach. Wszystko jest całkiem dobrze pogrupowane w kategorie i dodatkowo możemy zobaczyć bardziej szczegółowe informacje o każdej ze stron, łącznie z statystykami odnośnie częstotliwości publikacji czy rankingiem najpopularniejszych treści. Sporo dawka bardzo ciekawych informacji podanych w bardzo strawnej formie. Na potrzeby analiz został stworzony też własny wskaźnik WiseIndex, który ma pomóc ocenić interakcje i zaangażowanie danego fanpejdza odchodząc aby nie mierzyć sukcesu jedynie liczbą fanów (których jak wiemy można pozyskać na różne sposoby)
Do tego cały serwis w tej formie którą widzimy jest i będzie za darmo.

Ranking agencji Interaktywnych i PR

Kolejne funkcje mają pojawić się w Wisetrends dość szybko, przynajmniej tak zapewniał mnie w rozmowie Piotr Różycki szef BigData czyli spółki tworzącej Wisetrends. Czego można się spodziewać? Tutaj raczej niespodzianek nie będzie (a może?) bo przede wszystkim trzeba dogonić konkurencję jeśli chodzi o płatne monitorowanie stron klientów. Atutem Wisetrends w tym przypadku z pewnością będzie praktycznie onlinowa aktualizacja danych. Wyzwaniem będzie natomiast pokazać, że jest się w innych elementach tych bardziej analitycznych lepszym od konkurencji.

Analiza publikacji fanpagejdza Playa

Na dzień dzisiejszy Wisetrends zapowiada się bardzo ciekawie. Wreszcie można praktycznie na żywo podejrzeć co dzieje się na Facebooku i na przykład kto stracił na najnowszych aktualizacjach algorytmu Facebooku. W moim przypadku serwis trafia do ulubionych. Chętnie będę też obserwował ich rozwój. Życzę powodzenia.

Główna serwisu z rankingami:

Serwis będzie dostępny dla wszystkich od 15 kwietnia. Dla tych którzy chcieliby zajrzeć do środka wcześniej mamy 10 kodów, wystarczy zostawić swój namiar w komentarzu do tego tekstu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupFacebookSotrender