Gry

StarCraft dostępny za darmo do pobrania

Konrad Kozłowski
StarCraft dostępny za darmo do pobrania
17

Zgodnie z zaopowiedziami Blizzard udostępnia za darmo pierwszą odsłonę StarCrafta. Jest to ukłon w stronę każdego, kto chciałby przypomnieć sobie pierwotną wersję gry oraz każedgo, kto nie miał jeszcze okazji jej sprawdzić, bo przecież już niedługo Blizzard zaserwuje nam zremasterowane wydanie gry.

Klasyczny StarCraft dostępny do pobrania za darmo

Lada moment StarCraft będzie w 100% oficjalnie dostępny za darmo do pobrania - już teraz możecie jednak sprawdzić wersję testową. Link znajduje się forum Battle.net i do działania funkcji online potrzebne będzie konto testowe (Public Test Realm). W kampanię offline zagracie naturalnie od razu, bez żadnych przeszkód.

Wszystkie błędy i niedociągnięcia, które zauważycie, warto zgłosić w odpowiednim wątku, by w momencie oficjalnej premiery gra była ich pozbawiona. To bez wątpienia dobra szansa na, by StarCrafta poznać lub go sobie przypomnieć, ponieważ nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odświeżonie wydanie trafi na półki sklepowe.

Wkrótce StarCraft wróci w wersji 4K, dzięki wydaniu Remastered

O planach wydania odświeżonej wersji StarCraft Remastered pisał Kamil zaledwie 4 dni temu. To kolejny już klasyczny tytuł, który doczeka się poprawionych grafik i nie tylko. Na marginesie dodam, że bardzo żałuję tego, co spotkało podobną klasykę samą w sobie, czyli Heroes of Might and Magic III. Nowe wydanie "HD" okazało się totalną klapą - zmiany wizualne nie sprostały oczekiwaniom graczy, a brak kompatybilności z dodatkami, które czyniły tę grę wyjątkową, przekreślił szansę na sukces. Dziś nowe wydanie Herosów widuje się w Biedronkach na wyprzedaży, w cenie o wiele niższej od premierowej.

StarCraft: Remastered zapowiada się o niebo lepiej, lecz znajdzie się wielu (potencjalnych) fanów, którzy docenią rozgrywkę w oryginalnym klimacie sprzed blisko 20 lat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GryStarCraftblizzard