Technologie

Star Wars: Trials on Tatooine, czyli w TAKIE gry będziemy grać na goglach VR

Tomasz Popielarczyk
Star Wars: Trials on Tatooine, czyli w TAKIE gry będziemy grać na goglach VR
0

Można się śmiać z tego, co mają do zaoferowania HTC Vive czy Oculus w stosunku do swojej ceny. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki nim gry wchodzą na zupełnie nowy poziom.

Star Wars na HTC Vive

Industrial Light and Magic, studio założone przez George'a Lucasa, ujawnia trailer swojej nowej produkcji. Ma ona być przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i pozwolić graczom wejść w samo centrum świata Star Wars. Akcja gry, jak sugeruje tytuł, ma się rozgrywać na Tatooine. Nie zabraknie najbardziej rozpoznawalnych elementów serii: droida R2-D2, Sokoła Millenium oraz walk na miecze świetlne. Zresztą sami zobaczcie.

F.lux wychodzi z bety

Kilka tygodni temu aplikacja f.lux służąca do filtrowania ekranu w taki sposób, aby ograniczyć emisję niebieskiego światła została udostępniona na Androidzie jako zamknięta wersja beta. Teraz program jest ogólnodostępny. Możemy z jego poziomu zaplanować harmonogram filtrowania, ustawić temperaturę ekranu oraz poziom przyciemnienia. Do jego działania potrzebujemy zrootowanego urządzenia, co zapewne mocno ogranicza grono odbiorców. Warto przy okazji dodać, że w sklepie Play są już dostępne alternatywy działające bez roota, jak CF.lumen czy Twilight. Sam korzystam z tego ostatniego i sprawdza się dobrze.

Reklamy w Apple News mają wyglądać niczym artykuły

Niedługo w Apple News ma się pojawić nowy format reklam. Będą one wyglądać zupełnie tak, jak normalne artykuły publikowane w usłudze. Jedyną różnicą będzie mały, kolorowy dopisek "sponsored by" pod spodem. Widać, że firma z Cupertino szuka nowych  metod monetyzacji swojej usługi. Pytanie, czy taki format nie rozjuszy użytkowników liczących przede wszystkim na wartościowe treści w Apple News.

Twitch natywnie w grach

Stream First to nowa inicjatywa Twitcha, która zakłada zachęcanie deweloperów do implementowania funkcji streamingu online bezpośrednio wewnątrz gier. Gracze mieliby dostać szereg instrumentów, które umożliwiałyby prostą i szybką integrację z kanałem oraz uruchomienie transmisji. Rozwiązanie to ma być też na stałe zaszyte w nowym silniku do gie opracowywanym przez Amazon - Lumberyard.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu