Filmy

Fani Gwiezdnych Wojen oszaleją, kiedy zobaczą ten park Disneya

KK
Konrad Kozłowski
13

Odwiedzenie Disneylandu to marzenie nie jednego dziecka (i dorosłego). Po przejęciu praw do marki Star Wars firma Disney nie mogła nie wykorzystać tak ogromnego potencjału, dlatego już w 2019 roku otwarty zostanie pierwszy w historii... Star Wars Land. Dzięki zdjęciom i filmom wiemy jak będzie wyglądać.

Aktualnie budowane są dwa tego typu ośrodki. Jeden w Kalifornii, drugi na Florydzie. Obydwa mają być otwarte w 2019 roku - dokładniejsza data nie jest jeszcze znana. Każdy z nich ma posiadać powierzchnię sięgającą 14 akrów. Jakie atrakcje będą tam na nas czekać?

Star Wars land - park rozrywki w świecie Gwiezdnych Wojen

star wars land

Zapowiadane dwa lata temu Star Wars landy mają nam pozwolić na spotkanie ze znanymi (choć nie tylko) postaciami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Przeżywając przygodę w tym świecie będziemy decydować, po której stronie się opowiemy - czy dołączymy do Najwyższego Porządku, a może będziemy szpiegami dla Rebeliantów. Dwie największe atrakcje przewidują udział w tajnej misji na pokładzie Sokoła Millenium, zaś druga umieści nas w centrum sporu Najwyższego Porządku z ruchem oporu.

Każda z lokalizacji to koszt 1 miliarda dolarów, według relacji Bloomberga. Są to efekty najbardziej ambitnego projektu - tak określa je Bob Chapek, szef działu odpowiedzialnego za rozwój parków w Disney. Obiekty powstają przy Disneylandzie w Anaheim oraz Disney Worldzie w Orlando.

Disney bez wątpienia bardzo umiejętnie operuje nabytymi licencjami, a w efekcie powstają bardzo intrygujące i wciągające fanów (choć nie tylko) projekty. Seria filmowych spin-offów, zapoczątkowana przez Łotra 1, pokazała, że na ekranach nie muszą gościć tylko produkcje będące częścią sagi Gwiezdnych Wojen, a wszystkie inne atrakcje (książki, komiksy, seriale, gry etc.) rozbudowują to uniwersum, jak niemal żadne inne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu