Startups

Square Cash - tradycyjne przelewy to przeszłość

Tomasz Krela
Square Cash - tradycyjne przelewy to przeszłość
14

Od startupów i ich produktów, takich jak aplikacje mobilne na smartfony, wymagamy, by w głównej mierze rozwiązywały problemy dnia codziennego. Nie jest sztuką stworzyć coś, co będzie tylko ładnie wyglądało, a nie poprawi komfortu naszego życia. Dużo trudniej stworzyć produkt, który zmieni nasze przy...

Od startupów i ich produktów, takich jak aplikacje mobilne na smartfony, wymagamy, by w głównej mierze rozwiązywały problemy dnia codziennego. Nie jest sztuką stworzyć coś, co będzie tylko ładnie wyglądało, a nie poprawi komfortu naszego życia. Dużo trudniej stworzyć produkt, który zmieni nasze przyzwyczajenia i uprości codzienne czynności. Takim produktem jest Square Cash.

To amerykański startup, który stworzył aplikację mobilną, dzięki której możemy w zupełnie nowy sposób korzystać z usługi przelewów gotówkowych. Można się zastanawiać, co można wymyślić nowego w tak zwyczajnej czynności, jaką jest przekazywanie pieniędzy drugiej osobie.

Najnowsza usługa pozwala na przekazywanie pieniędzy poprzez wiadomości e-mail. Tak, wysłanie zwykłego maila wystarczy, by oddać znajomym pieniądze, które od nich pożyczyliśmy lub by rodzice przekazali nam kieszonkowe. Square Cash to aplikacja mobilna dla systemu Android oraz i-OS, za pośrednictwem której możemy wysyłać e-maile będące równoznaczne z dokonaniem przelewu środków.

Przed wysłaniem e-maila, należy powiązać naszą kartę płatniczą z kontem w usłudze, a następnie z poziomu aplikacji mobilnej wysłać e-maila. Następnie wszystko, co trzeba zrobić, to wpisać adres osoby, której chcemy przelać pieniądze, w polu do wiadomości wpisać adres e-mail usługi cash@square.com. W temacie wiadomości użytkownik deklaruje kwotę przelewu, a w treści wiadomości może opatrzyć przelew własnym opisem, wiadomością do odbiorcy, czy tradycyjnym tytułem przelewu. Na koniec wystarczy wysłać wiadomość. Odbiorca, gdy odczyta wiadomość-przelew, będzie mógł wskazać numer rachunku bankowego, na który mają zostać przetransferowane środki - w przypadku pierwszego przelewu w ciągu 1-2 dni roboczych, następne będą realizowane automatycznie.

Prawda, że cała procedura jest bardzo prosta? Taki był zamysł jego pomysłodawców. Swoim produktem chcą uwolnić nas od konieczności logowania się do naszego konta w banku, posiadania numeru konta znajomego, czy osoby, której chcemy przekazać pieniądze. Co istotne Square Cash nie pobiera żadnych opłat prowizyjnych od dokonanych transakcji. Jednak nakłada na użytkownika tygodniowy limit wysokości przelanych środków w wysokości 2,5 tysiąca dolarów.

Czy pomysł się przyjmie? Bardzo prawdopodobne, gdyż jedyne, czego potrzebujemy, żeby przelać pieniądze, to adres email osoby, której je przelejemy. Oby tylko pomysł przyjął się w USA, gdyż tylko tam usługa jest obecnie dostępna. Gdy tak się stanie, istnieje szansa, że usługa zawita również do Europy, w tym także do Polski. Bez wątpienia pomysł może ułatwić nam życie, choć trudno będzie nam się teraz tłumaczyć, dlaczego nie zrobiliśmy przelewu, gdy jest to tak proste i szybkie jak nigdy wcześniej.
photo credit: Images_of_Money via photopin cc

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu