Motoryzacja

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu na odległość w MOTOMI.pl

Grzegorz Ułan
Sprawdzenie stanu technicznego samochodu na odległość w MOTOMI.pl
22

MOTOMI.pl to portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, który uruchomiony został w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu udało im się już zdobyć 2,5 mln użytkowników, mogą też pochwalić się 130 tysiącami dodanych ogłoszeń sprzedaży samochodów używanych. To sporo jak na pół roku, ale podejrzewam, że swoje zrobiła dość intensywna kampania reklamowa w telewizji. Teraz ogłaszają nową usługę w serwisie, którą wdrażają we współpracy z serwisem automotoGO.com, którego współtwórcą jest Tomasz Kuchar.

Może na początek przypomnijmy czym jest MOTOMI.pl, pisaliśmy już Wam o tym serwisie na początku listopada ubiegłego roku.

To ładnie, funkcjonalnie i przejrzyście wykonany serwis z ogłoszeniami sprzedaży samochodów nowych i używanych. Początkowo udostępnili wystawianie aut osobowych, ale wkrótce ma się pojawić opcja dodawania ofert sprzedaży motocykli, ciężarówek i pojazdów specjalnych.

Jeśli chodzi o cennik takich ogłoszeń, w MOTOMI obowiązuje system rozliczeniowy oparty na 30-dniowych abonamentach oraz na zdobytych lub wykupionych punktach, które można przeznaczyć na promowanie, wyróżnianie i podbijanie ogłoszeń. Osobny cennik jest dla kont firmowych i prywatnych.

Teraz do oferty serwisu została dodana nowa usługa, dzięki której możliwe jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu przez społeczność testerów, skupionych wokół serwisu automotoGO.com. Wchodząc w wybraną ofertę na MOTOMI.pl znajdziecie baner, który przekierowuje do serwisu testerów, gdzie będzie można sprawdzić, czy w okolicy znajduje się kóryś z testerów oraz aktywować zlecenie sprawdzenia danego pojazdu.

Zlecenie zostanie przesłane do wszystkich konsultantów w okolicy, którzy odeślą swoje oferty wraz z ceną za swoją usługę. Wybieramy najkorzystniejszą, płacimy przez aplikację i czekamy na raport z oględzin. Ceny zaczynają się od 40 zł, więc to niewielki koszt w porównaniu z koniecznością osobistego udania się na miejsce, często na drugi koniec Polski. Po otrzymaniu raportu wystawiamy ocenę i komentarz testerowi.

Tomasz Kuchar:

Moim celem jest zbudowanie zaangażowanej społeczności konsultantów w Polsce i w Europie. W 2016 roku w naszym kraju wystawiono 2,5 mln ofert sprzedaży używanych samochodów. Zdarza się, że ogłoszeniodawcy w swoich anonsach rozmijają się z prawdą. Chcemy pomóc uniknąć rozczarowania kupującym i uporządkować rynek sprzedaży pojazdów z drugiej ręki. Wspólnie z MOTOMI.pl robimy pierwszy krok.

Cały czas na swoim koncie mamy wgląd w swoje zlecenia oraz listę konsultantów i ich oferty. Możemy podejrzeć ich profile, sprawdzić oceny czy komentarze. Oczywiście, możemy również założyć konto jako konsultant i zarabiać na tym dodatkowe pieniądze.

Jak wygląda raport z oględzin? Jeden przykładowy, możecie sprawdzić pod tym linkiem. Raport zawiera sprawdzone na miejscu informacje odnośnie stanu technicznego pojazdu, między innymi nadwozia, szyb, reflektorów i świateł czy ogumienia. Są też własne i szczegółowe zdjęcia, z zewnątrz i ze środka pojazdu.

Nowa usługa wydaje się bardzo przydatna w wielu przypadkach. Często, jeśli kupujemy przez internet, musimy zawierzyć sprzedawcom w ich opisy i deklaracje, a później okazuje się, że są trochę przekoloryzowane. W przypadku, gdy musimy w tym celu udać się do odległej miejscowości, trzeba liczyć się z kosztami dojazdu, ponoszonymi często na marne. Korzystając z takiej usługi możemy więc sporo zaoszczędzić i zdecydować się na osobiste sprawdzenie, po zapoznaniu się z raportem wybranego konsultanta. To też fajna opcja dla znawców motoryzacji na dodatkowy zarobek, by zajmować się sprawdzaniem takich aut w wolnym czasie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu