Polska

200 aut Hyundai i30 Nowej Generacji poszerzy ofertę 4Mobility

Grzegorz Ułan
200 aut Hyundai i30 Nowej Generacji poszerzy ofertę 4Mobility
1

Warszawska wypożyczalnia samochodów 4Mobility radzi sobie coraz sprawniej. Wystartowali z ofertą na koniec wakacji zeszłego roku i początkowo z dużą wadą zastosowanego rozwiązania, a mianowicie wypożyczone auto, trzeba było zwrócić do bazy, z której się go odbierało.

Dostępność baz do wypożyczenia i zwrócenia aut

Z czasem poszerzali liczbę tych baz, by w końcu umożliwić zostawianie samochodów w wybranej przez siebie bazie 4Mobility lub w dowolnym miejscu na terenie Śródmieścia w Strefie Płatnego Parkowania (zielony obszar na mapie). Obecnie można już wypożyczać auta w 35 lokalizacjach na terenie Warszawy.

Nowe auta do wypożyczenia w 4Mobility

Naturalną konsekwencją rozwoju jest także poszerzanie dostępnych aut do wypożyczenia. W tym celu 4Mobility nawiązało współpracę z firmą Hyundai. W ramach tego partnerstwa do wypożyczenia udostępnionych zostanie 200 aut Hyundai i30 Nowej Generacji.

Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility:

Partnerstwo z Hyundai w znaczący sposób przyspieszy realizację strategii 4Mobility w zakresie rozwoju sieci car sharing – do oferty sukcesywnie włączanych będzie ponad 200 modeli najnowszej generacji Hyundai i30. Rozbudowa floty spowodowana jest dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się nasze auta na minuty – warszawiacy szybko przekonali się do innowacyjnej formy miejskiej mobilności bazującej na idei współdzielenia. Mocną stroną 4Mobility jest dostępność we wszystkich kluczowych rejonach miasta – przy węzłach komunikacyjnych, stacjach metra oraz centrach handlowych czy biznesowych. Atut w postaci samochodów tak cenionego producenta jak Hyundai stanowić będzie dodatkowy element umacniający pozycję firmy jako profesjonalnego operatora car sharingu i zachęcający do korzystania z naszych usług poszerzonych o atrakcyjny cenowo segment standard.

Leszek Płonka, dyrektor zarządzający Hyundai Motor Poland:

Hyundai, jako jeden z globalnych liderów branży motoryzacyjnej, na bieżąco śledzi trendy w zakresie mobilności. Innowacyjne rozwiązania, takie jak car sharing, zasługują na szczególną uwagę, ponieważ gospodarka oparta na współdzieleniu to przyszłość – dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z 4Mobility, firmą prężnie rozwijającą się na polskim rynku. Udział w innowacyjnych projektach jest jednym ze znaków rozpoznawczych marki Hyundai.

Ceny wypożyczenia auta w 4Mobility

W 4Mobility cennik wypożyczenia aut uzależniony jest od modelu samochodu. Podzielono je na trzy kategorie: C Standard, C Premium, D premium.

W klasie C Standard minuta wypożyczenia kosztuje 0,41 zł za minutę wypożyczenia+0,80 zł za każdy kilometr.

W C Premium koszt ten zwiększa się do 0,54 zł za minutę i również doliczana jest opłata 0,80 zł za każdy kilometr.

D Premium to już 0,58 zł za minutę i 0,90 zł za każdy przejechany kilometr.

Jak wypożyczyć auto w 4Mobility?

Rezerwacji oraz otwieranie auta dokonujemy przy użyciu aplikacji mobilnej. Minimalny czas takiego wypożyczenia to 15 minut. Również w aplikacji wybieramy najbliższą bazę z autami, określamy szacunkowy czas trwania wypożyczenia oraz dystans, jaki planujemy pokonać. Na podstawie tych danych w aplikacji wyświetla się nam orientacyjny koszt wypożyczenia. Płatność realizowana jest na koniec przejazdu przez system płatności obsługiwany przez PayU.

Co dalej?

Z planów na najbliższą przyszłość 4Mobility zdradza jedynie, że planują do końca roku uruchomienie 50 samoobsługowych baz oraz poszerzenie bazy do 200 aut, usprawnienie mobilności oraz rozwój usługi w innych miastach Polski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu