68

Sprawdź spam w gmail – czasami warto!

Spam to coś czego nienawidzimy. Błogosławieństwem jest więc dobrze działający system antyspamowy, jeszcze lepiej kiedy system taki posiada nasza ulubiona skrzynka pocztowa czyli w moim przypadku Gmail. Musze przyznać, że skuteczność poczty google jeśli chodzi o spam była do tej pory bardzo dobra. Mój inbox był praktycznie czysty jeśli chodzi o niechciane wiadomości. Mając więc […]

Spam to coś czego nienawidzimy. Błogosławieństwem jest więc dobrze działający system antyspamowy, jeszcze lepiej kiedy system taki posiada nasza ulubiona skrzynka pocztowa czyli w moim przypadku Gmail. Musze przyznać, że skuteczność poczty google jeśli chodzi o spam była do tej pory bardzo dobra. Mój inbox był praktycznie czysty jeśli chodzi o niechciane wiadomości. Mając więc zaufanie do Google jeśli chodzi o spam, zaglądałem do niego bardzo sporadycznie głównie aby pośmiać się trochę z kreatywnych listów od biznesmenów z afryki szukających pomocy.

Z czasem jednak okazało się, że antyspamowy system Gmail-a przejawia sporą nadgorliwość. Na początku zacząłem dostawać od ludzi pytania czy na pewno doszedł ich mail, i faktycznie przegrzebując spam wyciągałem z niego jakieś zagubione informacje.

Wydaje mi się jednak, że w ostatnim czasie sytuacja się pogorszyła. Wczoraj kiedy sprawdziłem co siedzi w spamie okazało się, że w ostatnich dniach trafiło tam ok 5 maili które absolutnie nie przejawiały oznak spamu. Były to informacje od osób z którymi wcześniej korespondowałem, oraz informacje prasowe o dwóch nowo powstałych serwisach (dodam, że dostaję sporo tego typu maili i nigdy nie wpadały one do spamu).

Dzisiaj zrobiłem kolejny przegląd i znowu znalazłem „dobre” maile. Tym razem była to propozycja współpracy oraz mail z zapytaniem o reklamę. Przegapienie tych dwóch informacji było by więc dla mnie już realną stratą finansową.

Ciekawy jestem czy też macie podobne wrażenie jeśli chodzi o antyspama w Gmail? Ja do swojego dziennego rytuału przeglądania mail wprowadzę chyba jako obowiązkowe sprawdzenie tego co wpada do spamu i czyszczenie codziennie tego folderu po to aby mieć nad nim lepszą kontrolę.