Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Sprawdź spam w gmail - czasami warto!

GM
Grzegorz Marczak
68

Spam to coś czego nienawidzimy. Błogosławieństwem jest więc dobrze działający system antyspamowy, jeszcze lepiej kiedy system taki posiada nasza ulubiona skrzynka pocztowa czyli w moim przypadku Gmail. Musze przyznać, że skuteczność poczty google jeśli chodzi o spam była do tej pory bardzo dobra. M...

Spam to coś czego nienawidzimy. Błogosławieństwem jest więc dobrze działający system antyspamowy, jeszcze lepiej kiedy system taki posiada nasza ulubiona skrzynka pocztowa czyli w moim przypadku Gmail. Musze przyznać, że skuteczność poczty google jeśli chodzi o spam była do tej pory bardzo dobra. Mój inbox był praktycznie czysty jeśli chodzi o niechciane wiadomości. Mając więc zaufanie do Google jeśli chodzi o spam, zaglądałem do niego bardzo sporadycznie głównie aby pośmiać się trochę z kreatywnych listów od biznesmenów z afryki szukających pomocy.

Z czasem jednak okazało się, że antyspamowy system Gmail-a przejawia sporą nadgorliwość. Na początku zacząłem dostawać od ludzi pytania czy na pewno doszedł ich mail, i faktycznie przegrzebując spam wyciągałem z niego jakieś zagubione informacje.

Wydaje mi się jednak, że w ostatnim czasie sytuacja się pogorszyła. Wczoraj kiedy sprawdziłem co siedzi w spamie okazało się, że w ostatnich dniach trafiło tam ok 5 maili które absolutnie nie przejawiały oznak spamu. Były to informacje od osób z którymi wcześniej korespondowałem, oraz informacje prasowe o dwóch nowo powstałych serwisach (dodam, że dostaję sporo tego typu maili i nigdy nie wpadały one do spamu).

Dzisiaj zrobiłem kolejny przegląd i znowu znalazłem "dobre" maile. Tym razem była to propozycja współpracy oraz mail z zapytaniem o reklamę. Przegapienie tych dwóch informacji było by więc dla mnie już realną stratą finansową.

Ciekawy jestem czy też macie podobne wrażenie jeśli chodzi o antyspama w Gmail? Ja do swojego dziennego rytuału przeglądania mail wprowadzę chyba jako obowiązkowe sprawdzenie tego co wpada do spamu i czyszczenie codziennie tego folderu po to aby mieć nad nim lepszą kontrolę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gmailspampoczta elektroniczna