Google

Sprawdź już dziś stacje radiowe w Google Play Muzyka

Grzegorz Ułan
Sprawdź już dziś stacje radiowe w Google Play Muzyka
21

Od razu napiszę, że ta opcja jest darmowa, więc nie dokonujemy tym jakiegoś naruszenia. Obecnie stacje radiowe dostępne są tylko dla użytkowników USA i Kanady, ale jak się okazuje nie ma na to nałożonej później blokady regionalnej. Czyli jeśli raz odblokujemy tę usługę, można z niej korzystać na całym świecie. Wpadł na to przypadkiem jeden z użytkowników Google Plus, wystarczy zalogować się do usługi przez jakiegoś VPN-a.

Stacje radiowe na wstępie podzielone są na kilka ogólnych playlist, w rozwinięciu możemy wybierać już bardziej szczegółowe, czy to związane z konkretnym artystą czy rodzajem muzyki.Bardziej szczegółowe playlisty podzielone są według gatunków muzycznych, rodzajów naszej aktywności, tonacji czy konkretnych dekad oraz specjalnie dla dzieci. Niektóre playlisty są już przetłumaczone na polski język, więc można przypuszczać, że Google szykuje usługę do udostępnienia szerszej publiczności.


Co do dostępu na urządzeniach mobilnych, również usługa działa, wystarczy wejść w ustawienia aplikacji Google Play Muzyka i kliknąć opcję "Odśwież". Aby szybko odblokować usługę polecam aplikację TunnelBear, w darmowej wersji dają 500 MB, wystarczy by włączyć stacje radiowe, później można wyłączyć VPN i już normalnie korzystać i słuchać muzyki. A więc miłego słuchania:)

Aktualizacja

Tak jak wspomina Daniel w komentarzach, logować przez VPN trzeba jednak raz na 24 h. Niemniej i tak ciekawa opcja, dla tych, co mniej regularnie słuchają muzyki, aby akurat w wybrane dni włączać sobie w ten sposób stacje radiowe w Google Play Muzyka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu