Apple

Odzyskaj kontrolę nad wydajnością iPhone'a - nadchodząca aktualizacja dla iOS na to pozwoli

Konrad Kozłowski
Odzyskaj kontrolę nad wydajnością iPhone'a - nadchodząca aktualizacja dla iOS na to pozwoli
13

Aktualizacja iOS 11.3 zbliża się wielkimi krokami. Użytkownicy wersji beta już teraz mogą skorzystać z nowości pozwalającej zrezygnować z automatycznego spowalniania iPhone'a w przypadku problemów z akumulatorem.

Na takie wieści z pewnością czekali użytkownicy iPhone'ów, którzy poczuli się oszukani przez Apple. Przypomnijmy, że na jaw wyszło, iż Apple spowalnia swoje smartfony w celu zachowania większej żywotności akumulatora. Spora grupa posiadaczy iPhone'ów nie jest zainteresowana rezygnacją z szybkiego i wydajnego urządzenia na rzecz dłuższego czasu pracy bez ładowania, dlatego iOS 11.3 wprowadzi możliwość wyłączenia automatycznego dostosowywania wydajność względem możliwości akumulatora.

Wydajność vs. czas pracy - wybieraj

W sieci znalazły się pierwsze zrzuty ekranu prezentujące nową funkcję w akcji, a każdy chętny może pobrać wersję beta iOS 11.3 i przekonać się na własnej skórze, jak działa ona w praktyce. W ustawieniach iOS-a pojawia się nowa pozycja "Battery Health (Beta)", wewnątrz której znajdziemy informację na temat stanu akumulatora. Apple podaje, że jego wymiana w ramach gwarancji możliwa jest w sytuacji, gdy wskaźnik spadnie poniżej 80% przed 500 cyklami ładowania. Zamiast wybierać się do serwisu, teraz samodzielnie będzie można zweryfikować ten fakt zaglądając do ustawień.

Jeśli zdecydujecie się wyłączyć obniżanie wydajności smartfona, to może dojść do sytuacji, w której telefon wyłączy się.  Po czymś takim, wspomniana powyżej funkcja samodzielnie aktywuje się ponownie w celu uniknięcia podobnej sytuacji w przyszłości.

Zazwyczaj nie poleca się instalacji testowej wersji oprogramowania, ale jeśli należy się do grona użytkowników, których iPhone'y pracują znacznie krócej bez ładowania, niż powinny, to wykonanie kilku dodatkowych kroków i wgranie wersji beta może być wskazane. Dzięki temu szybciej zdiagnozujecie problem i będziecie mogli wybrać się do serwisu... w celu wymiany akumulatora na nowy. Koszt takiej operacji został przez Apple obniżony z 369 złotych do 129 złotych. Jeżeli nie macie zamiaru się spieszyć, to nie ma większego problemu - program tańszej wymiany akumulatora obejmuje cały 2018 rok. Oferta dotyczy modeli:

  • iPhone SE
  • iPhone 6 (Plus)
  • iPhone 6s (Plus)
  • iPhone 7 (Plus)

Warto zaznaczyć, że Apple twierdzi, jakoby iPhone'y 8, 8 Plus i X posiadały zaktualizowane podzespoły, dzięki czemu tak drastyczne zarządzanie wydajnością oraz zasilaniem nie są potrzebne.

Co nowego w iOS 11.3

Na pojawieniu się wyżej opisanej funkcji, nowości w iOS 11.3 się nie kończą. Aktualizacja przyniesie 16 nowych animoji (emoji z wykorzystaniem Face ID), nową wersję aplikacji Zdrowie, komunikator iMessage dla firm oraz drobne poprawki w Apple Music.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu