Apple

Kto sprzedaje najwięcej zegarków na świecie? "Nie zgadniecie kto"

Jakub Szczęsny
Kto sprzedaje najwięcej zegarków na świecie? "Nie zgadniecie kto"
25

Pewnie, że zgadniecie - albo i już zgadliście. Dla tych, którzy pomyśleli w pierwszym odruchu o Apple mam gratulacje, a ci czytelnicy, którzy pomyśleli o SWISS, czy o jakimkolwiek innym podmiocie kojarzonym głównie z mechanicznym dodatkiem na rękę - informacje. Tak, okazuje się, że Apple zdołał pokonać byłego już lidera rynku zegarków.

Jak się okazuje, Apple pomogła w tym 3 generacja zegarka Apple Watch, która wedle oczekiwań użytkowników wystąpiła już w wersji z możliwością bezpośredniego łączenia się z sieciami komórkowymi. W 2017 roku ogólna sprzedaż zegarków Apple w porównaniu do roku poprzedniego wzrosła aż o 50 procent - wszystko dzięki znacznie ciekawszemu w oczach konsumentów i bardziej rozwojowemu modelowi.

Tylko w 2017 roku producent sprzedał około 17,4 - 18 milionów zegarków Watch - to więcej, niż udało się sprzedać legendzie rynku zegarmistrzowskiego. Należy dodać, że tylko w trakcie 4 kwartału udało się pobić całą roczną sprzedaż SWISS-a - to bardzo znamienny fakt i wygląda na to, że podczas gdy Samsung, Moto, LG próbują zaatakować rynek smartwatchy swoimi propozycjami, to raczej niczego sensownego nie ugrają. Pod tym względem rządzi Apple i to się już raczej nie zmieni.

Inteligentne zegarki nie są więc takim rozczarowaniem jak powszechnie się wydaje

Producenci inteligentnych zegarków (poza Apple) nie mają się z czego cieszyć. Tylko Cupertino tylko w zeszłym kwartale mogło się pochwalić bardzo dobrymi wynikami - nie dowiemy się dokładnie ile Apple zarobiło na Watchach głównie dlatego, że zyski z ich sprzedaży zostały ukryte w grupie "inne" (3 miliardy dolarów!), przez co trudno jest jednoznacznie ocenić stopień opłacalności tego biznesu. Pewne jest natomiast to, że z pewnością się opłaca i liczba sprzedanych egzemplarzy najlepiej za tym przemawia.

Żeby nie było niedomówień - zegarmistrzowie zajmują się nie tylko naprawianiem zegarów, ale i w dużej mierze produkcją własnych konstrukcji oraz testowaniem oraz projektowaniem nowych czasomierzy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu