Spotify

Spotify nareszcie pozwala dodawać okładki do playlist także na smartfonie

Kamil Świtalski
0

Długo kazano nam czekać na opcję dodawania okładki do własnej playlisty Spotify z poziomu smartfona, ale jest. Lepiej późno, niż wcale!

Niby szczegół, ale... niezwykle irytujący. Jako osoba korzystająca przez lata ze Spotify przede wszystkim na smartfonie i tablecie, nie do końca mogłem zrozumieć ograniczenie dodawania własnych okładek dla list odtwarzania wyłącznie z komputera. Teraz, kiedy właściwie w ogóle nie korzystam już z platformy — dodawanie okładek ze smartfona stało się faktem!

Dodawanie okładki w Spotify na smartfonie nareszcie staje się możliwe!

W kontekście braków i zawiłości interfejsu Spotify, to drobnostka — ale wierzę, że ucieszy wielu użytkowników platformy. Wysyłanie własnych okładek dla własnoręcznie wykonanych list odtwarzania od teraz jest dostępne zarówno na smartfonach z iOS jak i Androidem. Mogą z niego skorzystać wszyscy użytkownicy — zarówno ci korzystający z darmowej wersji aplikacji, jak i płacący z aktywowaną opcją Premium.

https://storage.googleapis.com/pr-newsroom-wp/1/2020/12/Spotify_Playlist_Customization_PR_16x9-1.mp4

Jak dodać własną okładkę do playlisty na Spotify na telefonie?

Aby dodać własną okładkę do playlisty Spotify na smartfonie lub tablecie należy ją przede wszystkim odszukać na liście i otworzyć. Gotowe? Teraz wystarczy otworzyć menu związane z zarządzaniem listą ukryte pod symbolem trzech charakterystycznych kropek i wejść do trybu edycji. Tam już czeka na nas polecenie zmiany okładki. Możemy zarówno wybrać grafikę z biblioteki naszego urządzenia, jak i... po prostu zrobić zdjęcie. Gotowe? No to zapisujemy i cieszymy się własną okładką w playliście na Spotify!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu