Spotify

Spotify ulepsza plan rodzinny - tak powinno być od samego początku!

Konrad Kozłowski
Spotify ulepsza plan rodzinny - tak powinno być od samego początku!
13

Spotify zapowiada nowości w planie rodzinnym, które będą dostępne jesienią. Wśród nich wygodniejsze zarządzanie innymi kontami z rodziny, ich ustawieniami, a także nowymi, wspólnymi mixami. Jest na co czekać!

Można tylko żałować, że zapowiedzi Spotify nie precyzują, kiedy dokładnie doczekamy się tych wszystkich nowinek, chociaż z drugiej strony odrobina cierpliwości powinna wystarczyć - mamy końcówkę sierpnia, więc już stosunkowo niedaleko. Czego wyczekiwać przede wszystkim? Na pewno wygodniejsze zarządzanie listą członków i ich kont - dodawanie i usuwanie będzie odbywało się w jednym miejscu, jak również aktualizacja adresu czy ustawienia dotyczące wieku i ograniczeń treści, które są dostępne w ramach kont dla młodszych użytkowników. To tak zwany Family Hub.

Drugą nowością jest Family Mix, czyli nowa playlista tworzona przez serwis automatycznie w oparciu o gust aż do sześciu użytkowników. Pod uwagę brana jest historia odtwarzania na wszystkich kontach w ramach jednego planu, co ma zaskutkować doborem znanych oraz nowych utworów, które spodobają się każdemu członkowi rodziny. To zdecydowanie bardzo przydatna funkcja, bo wszyscy dobrze wiemy, jak trudne bywa dobranie muzyki, która będzie odpowiadała wszystkim. Teraz Spotify zrobi to za nas.

Nie można nie wspomnieć o swobodzie w słuchaniu muzyki przez każdego z sześciu członków rodziny - każdy z nich może posiadać własne konto, z którym skojarzone są rekomendacje oraz zapisywane są utworzone playlisty oraz ulubione utwory oraz albumy i wykonawcy. Tutaj nic się nie zmieni.

Te funkcje powinny być w kazdej muzycznej usłudze streamingowej

Jeśli jesteście już użytkownikami korzystającymi z planu rodzinnego, to nie musicie wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone automatycznie, a Wy będziecie o tym od razu poinformowani. Jak wspomniałem, Spotify zapowiada wdrożenie nowości jesienią, na przestrzeni nadchodzących miesięcy - w tej chwili są one już aktywne w Irlandii, więc nie zdziwiłbym się, gdyby kolejne kraje były dodawane stopniowo. Którego pięknego dnia nowości w Spotify zawitają do Polski? Oby jak najszybciej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu