iOS

Spotify na iPhonie i iPadzie działa i wygląda lepiej. Ile można było na to czekać?

Konrad Kozłowski
Spotify na iPhonie i iPadzie działa i wygląda lepiej. Ile można było na to czekać?
21

To dobry dzień dla posiadaczy sprzętów Apple oraz użytkowników Spotify. Nowości, które pojawiły się na iOS, iPadOS i tvOS powinny Wam się spodobać.

Spotify na iOS z integracją z Siri oraz trybem oszczędzania transferu

Zacznijmy od iOS-a (i iPadOS jednocześnie), gdzie nareszcie wyrównały się trochę szanse pomiędzy Apple Music i Spotify. Wszystko rozbijało się bowiem do tej pory o integrację z Siri, która dopiero teraz jest w stanie obsługiwać Spotify. Komendy głosowe dotyczące muzyki mogły nam posłużyć jedynie do sterowania odtwarzaniem w Apple Music.

Teraz dodanie zwrotu "on Spotify" na końcu wypowiedzi pozwoli nam na włączenie konkretnego (lub nie) albumu, utworu i playlisty. Wystarczy, że powiemy "Play XYZ on Spotify" i gotowe. Oczywiście w dalszym ciągu wszystko to dotyczy anglojęzycznej wersji asystentki, ale nie jest to jakaś ogromne niedogodność, natomiast korzyści całkiem spore. Nie jest to jednak nowość dla wszystkich także pod innym względem - do jej działania potrzebny jest iOS 13, który nie pojawił się np. na iPhone 6.

Siri po polsku - realna szansa czy science-fiction?

Odświeżony interfejs Spotify na iPadzie

Na iPhonie użytkownicy mogą też od tej pory liczyć na niższe zużycie transferu w przypadku streamingu muzyki z użyciem sieci komórkowej. Po uruchomieniu trybu oszczędnego, Spotify automatycznie będzie korzystać z obniżonej jakości muzyki. Posiadacze iPada z pewnością docenią odświeżony wygląd aplikacji, który zawitał do App Store. Aktualizacja zawiera nieco lepiej zorganizowany interfejs, by nawigacja po zasobach serwisu była wygodniejsza i szybsza.

Spotify trafia na Apple TV

Ostatnia z nowości dotyczy platformy tvOS na Apple TV. Użytkowników przystawki do TV od Apple mógł do tej pory irytować brak dedykowanej aplikacji, ale sytuacja wreszcie uległa zmianie. Spotify dla Apple TV nie jest jednak niczym wyjątkowym na tle aplikacji tego serwisu dla innych platform na telewizory - to niemal ten sam interfejs i zasady działania z delikatnymi poprawkami uwzględniającymi cechy charakterystyczne platformy tvOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu