iOS

Jeszcze w tym roku zagramy w mobilnego Gwinta na iOS!

PW
Paweł Winiarski
0

Gracie w Gwinta? W takim razie mam dla Was świetną wiadomość. Już niedługo zagracie również mobilnie, na iOS.

Prędzej czy później to musiało się stać. Popularna karcianka Gwint nie może przecież omijać u rządzeń mobilnych, prawda? A skoro Hearthstone odniósł na mobile tak duży sukces, to trudno sądzić, że w przypadku polskiej produkcji z uniwersum Wiedźmina będzie inaczej.

Na razie twórcy Gwinta zapowiedzieli, że gra pojawi się na iOS, choć obstawiałbym również za jakiś czas Androida. Na czym będziemy mogli zagrać? Na każdym iPhonie od 6S w górę, iPadzie Mni 4 i nowszym, iPadzie 5 generacji i nowszym, iPadzie Air 2 i nowszym oraz wszystkich iPadach Pro.

Myślę, że każdy fan gier doskonale wie czym jest Gwint, ale dla czystości formy muszę o tym wspomnieć. To gra karciana, który pojawiła się w Wiedźminie 3: Dziki Gon i cieszyła się tak dużą popularnością, że postanowiono stworzyć oddzielną, samodzielną produkcję. I trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze - również w wersji mobilnej, której zwiastun właśnie zaprezentowano.

Będziecie grać na mobile? Mi właśnie na smartfonie i tablecie najlepiej gra się w Hearthstone od Blizzarda i myślę, że w przypadku Gwinta będzie tak samo.

Gwint pojawi się w AppStore 29 października i będzie produkcją darmową - z możliwością dokupowania paczek z kartami. Twórcy wspomnieli też postęp w grze oraz zakupy będą synchronizowane między wersją mobilną, a wersją PC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu