Spotify

Muzyka schodzi na coraz dalszy plan. Twórcy Spotify mają na usługę nowe pomysły

Piotr Kurek
Muzyka schodzi na coraz dalszy plan. Twórcy Spotify mają na usługę nowe pomysły
3

Podcasty szturmem zdobyły Spotify. Coraz więcej internetowych twórców udostępnia swoje audycje na tej platformie. I wygląda na to, że nie tylko w formie plików audio. Czy podcasty wideo na Spotify się sprawdzą?

O podcastach na Spotify pisaliśmy wielokrotnie. Jeśli szukacie szczegółowych informacji na temat dostępności audycji internetowych na tej platformie to odsyłam Was do tekstu Konrada Jest ich coraz więcej i słucha się coraz wygodniej – podcasty w Spotify. Firma stara się walczyć o słuchaczy nie tylko autorskimi treściami, czy pozyskiwaniem kolejnych sieci, jak The Ringer, ale także ciekawymi akcjami. Jedną z nich jest przygotowanie słuchowiska z pierwszej książki o Harrym Potterze, nad którym pracują znane nazwiska ze świata rozrywki. A teraz w bibliotece podcastów pojawiać się będą materiały wideo.

Spotify już wcześniej kombinowało z treściami wideo — mamy zapętlone Canvas, mieliśmy też teledyski. Tym razem serwis stawia na podcasty. Pierwszą audycją, która doczekała się wersji wideo jest jest "Zane and Heath: Unfiltered". Przyznam szczerze, że nie znam tego tytułu, ale według informacji  dostępnych w sieci, panowie są jednymi z najpopularniejszych podcasterów na YouTube. Spotify informuje, że to narazie testy, ale możemy być pewni, że w przyszłości coraz więcej twórców będzie miało możliwość udostępniania materiałów wideo na platformie. W przygotowaniu są autorskie podcasty, które w najbliższym czasie trafią do Spotify — zarówno w formie audio, jak i wideo.

Spotify. Podcasty wideo już na platformie. Z czasem będzie ich coraz więcej

Zobacz też: Oby ze Spotify nie zrobiło się drugie GG. Co za dużo, to niezdrowo

Jak widać na załączonym zdjęciu (na zrzutach jest czarny ekran zamiast wideo), interfejs podcastów wideo nie różni się od tego, z czym mieliśmy wcześniej do czynienia. Tu, zamiast okładki mamy materiał filmowy. Można go przewijać, pauzować, czy minimalizować. Całość działa też przy zablokowanym ekranie, czy podczas korzystania z innych aplikacji — dźwięk odtwarzany jest bez problemu.

W chwili obecnej podcasty w formie wideo pojawiają się wyłącznie w aplikacji mobilnej na Androida i iOS. Ale być może w przyszłości pojawią się też w odtwarzaczu w wersji na przeglądarki. Przy okazji wspomnę, że po latach nieobecności, Spotify powraca do Safari. W 2017 r. Spotify zdecydowało o zakończeniu wsparcia i jedyną alternatywą było skorzystanie z innej przeglądarki lub pobranie oficjalnej aplikacji. Teraz problem został rozwiązany. Spotify na Safari na komputerach Mac znów działa i nie sprawia większych problemów.

Spotify na Safari

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu