Android

Integracja z Mapami Google to nie wszystko, co ma pojawić się w Spotify dla Androida

Konrad Kozłowski
14

Już dawno nie mieliśmy tak obszernej listy nowości, które zmierzałyby do aplikacji mobilnej Spotify - firma pracuje nad lepszą integracją z Mapami Google oraz kilkoma nowymi funkcjami, które powinny Wam się spodobać.

Zacznę od najprostszej z nich, ale wcale nie najmniej ciekawej. Czy zdarza Wam się usnąć z włączoną muzyką? Zapewne tak. Niektórzy nie mają z tym problemu i aż do przebudzenia (do samego rana) Spotify dobiera ciekawe utwory odtwarzając je jeden za drugim. Teraz będzie temu można zapobiec, bo Spotify pracuje nad wdrożeniem funkcji minutnika, który wstrzyma odtwarzanie po upływie wskazanego czasu lub z końcem danego utworu. Do wyboru są okresy 5, 10, 15, 30, 45 i 60 minutowe. Nie zdarza mi się zasypiać z grającą muzyką, ale w innych okolicznościach z przyjemnością skorzystałbym z takiej funkcji.

Druga z prawdopodobnie nadchodzących nowości - prawdopodobnie, bo nie mamy pewności, czy i kiedy którakolwiek z nich zawita ostatecznie do aplikacji - to funkcja pozwalająca skanować kody w celu umożliwienia edycji playlist innych użytkowników. Opcja nazywa się "Connect with friends" i pojawi się w sekcji "Podłącz do urządzenia". W efekcie mamy zyskać kontrolę nad odtwarzaną u innych muzyką, co może być przydatne np. podczas spotkań, imprez i innych podobnych wydarzeń.

Słuchający muzyki ze Spotify i podróżujący z Mapami Google zyskają natomiast opcję integracji obydwu aplikacji, co poskutkuje wyświetlaniem komunikatów z Map w Spotify i dodaniem przycisków sterujących odtwarzaniem w Mapach Google. Podobne funkcje oferują już dzisiaj Spotify z Waze, więc jeśli zechcecie sprawdzić co Was czeka, to możecie zrobić to już dziś. A jeśli jesteście zwolennikami Map Google, to nowości powinny niedługo zawitać do aplikacji.

Autorem wszystkich tych informacji jest Jane Manchun Wong (za xdadevelopers), która wielokrotnie dostarczała przedpremierowych wieści na temat nowości w aplikacjach. Tym razem wszystkie wydają się na tyle prawdopodobne, że byłbym szczerze zdziwiony, gdyby Spotify wycofało się z którejkolwiek z nowinek - prawdę mówiąc, czekam na każdą z nich, ale nie wiadomo, w jakiej kolejności i kiedy zostaną wdrożone. Ewentualnie, by móc skorzystać z nich wcześniej, możecie zapisać się do grupy testerów Spotify beta dla Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu