Android

AirMessage pozwoli na korzystanie z iMessage na Androidzie. Jest tylko jeden haczyk

Piotr Kurek
AirMessage pozwoli na korzystanie z iMessage na Androidzie. Jest tylko jeden haczyk
9

Ekosystem Apple ma wiele wad, ale ma też sporo zalet. Jedną z nich jest iMessage, którego bardzo mi brakuje, gdy przesiadam się na Androida. Z aplikacją AirMessage mogę rozwiązać ten problem, choć nie jest to wcale takie łatwe.

Jednym z głównych argumentów przemawiających za korzystaniem z ekosystemu Apple w postaci iPhone’a, iPada, czy komputera Mac jest właśnie iMessage — zintegrowany system komunikacji między użytkownikami działający bez dostępu do sieci komórkowej i wymagający jedynie podłączenia do internetu. Komunikator nie jest jednak pozbawiony wad i zdarzają się sytuacje, w których aż chce się z niego zrezygnować i poszukać alternatywy. Nie oznacza to wcale, że iMessage jest złe. Jest bardzo wygodny i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania do działania. Wystarczy jego aktywacja i gotowe. Pod warunkiem, że ograniczymy się tylko do urządzeń Apple.

Zobacz też: Klatka, z której nie ma ucieczki - nie porzucę iPhone'a, bo: iMessage

iOS nie lubi się z Androidem. Apple woli trzymać własne rozwiązania w jednym ekosystemie. Co prawda wyjątkiem jest Apple Music, które doczekało się swojej własnej aplikacji w Google Play, jednak na podobne otwarcie się przy okazji iMessage nie ma co liczyć. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się narzędzi udostępniane przez zewnętrznych deweloperów. Tak jest w przypadku aplikacji AirMessage pozwalającej na korzystanie z iMessage na Androidzie... pod warunkiem, że mamy pod ręką komputer Mac działający non stop. Już na wstępie widać, że obejście ograniczeń Apple wymaga posiadania dodatkowego, drogiego, sprzętu działającego 24 godziny na dobę (przy założeniu, że chcemy z iMessage korzystać bez przerwy). Wiadomości iMessage przychodzą na komputer, a ten dzięki zainstalowanej aplikacji AirMessage działa jako serwer synchronizujący dane z aplikacją mobilną pobraną z Google Play.

AirMessage sposobem na iMessage na Androidze

AirMessage nie jest pierwszym tego typu projektem i zapewne nie będzie ostatnim. W zeszłym roku do Google Play zawitało weMessage, jednak kilka miesięcy po swoim debiucie zniknął ze sklepu z aplikacjami. Czy taki sam los spotka AirMessage? Przekonamy się za jakiś czas. Jeśli macie pod ręką zbędnego Maca i chcecie sprawdzić jak działa iMessage na Androidzie zajrzyjcie na oficjalną stronę projektu, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje wraz z poradnikiem instalacji i konfiguracji serwera i aplikacji mobilnej lub sprawdzić powyższe wideo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu