Android

Spark trafia na urządzenia z Androidem. Aplikacja do zarządzania pocztą elektroniczną

Piotr Kurek
Spark trafia na urządzenia z Androidem. Aplikacja do zarządzania pocztą elektroniczną
18

Inbox przeszedł do historii i osoby korzystające z tego rozwiązania muszą szukać alternatywy. Z ofensywą wychodzi Readdle, które przygotowało dla posiadaczy urządzeń z Androidem bardzo miłą niespodziankę. Do Google Play zawitała aplikacja Spark.

Gmail wciąż się rozwija, ale aplikacji mobilnej (i tej przeglądarkowej) daleko do doskonałości. Cieszący się sporą popularnością Inbox nie był idealny, ale oferował swoim użytkownikom funkcje i narzędzia, których wciąż brakuje w „głównej” aplikacji poczty Google. Firma obiecywała, że do Gmaila trafią rozwiązania znane z Inboxa, jednak prace nad nimi wciąż się przeciągają. Nie ma się co dziwić, że zarzucany jest jej brak konsekwencji, a w sieci pojawiają się petycje wzywające Google do zostawienia Inboxa w spokoju.

Zobacz też: Inbox zaraz zniknie, ale Gmail nie jest na to gotowy – brak konsekwencji Google poraża

Inbox znika z Google Play i App Store. Dotychczasowi użytkownicy zmuszeni są więc poszukać alternatywy. Oczywistym zamiennikim wydaje się Gmail, ale w obu sklepach znajdziemy naprawdę ciekawe narzędzia i rozwiązania. Firma Readlle bez większej zapowiedzi postanowiła zrobić niespodziankę użytkownikom urządzeń z Androidem wypuszczając popularną na iOS i macOS aplikację Spark.

Zobacz też: Pozbyłem się pierwszej domyślnej aplikacji Apple na iPhone

Spark w wersji na Androida to te same rozwiązania, z których od dłuższego czasu korzystają posiadacze iPhone’ów, iPadów, czy komputerów Mac. To wygodna aplikacja do zarządzania pocztą elektroniczną z ciekawymi rozwiązaniami, które są dostępne u konkurencji, ale nie zawsze działają jak należy. Spark oferuje uproszczoną skrzynkę odbiorczą do której trafiają najważniejsze „mejle” — pozostałe, mniej ważne, trafiają do różnych kategorii. Znajdziemy tu także sprawną wyszukiwarkę, możliwość przypinania ważnej korespondencji, czy „odkładania” jej na później. To także inteligentne powiadomienia, które pojawiają się tylko w przypadku przychodzenia ważnych wiadomości.

W Spark, które znajdziecie w Google Play nie mogło zabraknąć rozbudowanej pracy w grupach, pozwalającej na tworzenie, edytowanie lub współpracę z wieloma osobami jednocześnie. W aplikacji brakuje jednak kilku funkcji, które są dostępne w wersji na iOS, ale twórcy zapewniają, że pojawią się one w najbliższym czasie. Chodzi między innymi o funkcję kalendarza, szybkie odpisywanie, czy szablony

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu