Android

To kuriozalne, że ta funkcja Spotify była tylko na iOS - wreszcie trafia na Androida

Konrad Kozłowski
To kuriozalne, że ta funkcja Spotify była tylko na iOS - wreszcie trafia na Androida
16

Spotify dla Androida zyskuje nową-starą funkcję. Lubicie playlisty? To zapewne od czasu do czasu wolelibyście zmienić kolejność utworów, prawda? No to w aplikacji dla Androida nareszcie będzie to możliwe!

Przyznam, że nigdy nie zwróciłem na to uwagi - ze Spotify korzystam na komputerze i iPhonie oraz iPadzie. Śledzę oczywiście nowości także w wersji dla Androida, ale do głowy mi nie przyszło weryfikowanie obecności tak fundamentalnej funkcji. Okazuje się jednak, że faktycznie Spotify - z jakiegoś powodu - nigdy wcześniej nie pozwalało użytkownikom Androida na taką edycję playlist.

Jak zmienić kolejność utworów na playliście Spotify - iOS i Android

Od teraz obydwie platformy są równe, a reorganizacja kawałków na playliście nareszcie możliwa. W obydwu przypadkach zrobimy to w ten sam sposób. Po przejściu do konkretnej playlisty dotykamy ikony menu kontekstowego w prawym górnym rogu ekranu - trzy pionowe kropki. Następne wybieramy "Edytuj" lub "Edit playlist", a w kolejnym kroku zmieniamy kolejność piosenek. Robimy to łapiąc za jedną z nich po prawej stronie (trzy poziome kreski) i przenosząc kawałek w górę lub w dół. Na sam koniec nie zapomnijcie potwierdzić wprowadzonych zmian.

Jakim cudem Spotify na Androida uchowało się bez tej funkcji przez tak długi czas? Nie pamiętam dokładnie od kiedy, ale mam wrażenie, że aplikacja na iOS pozwalała na to niemal od zawsze i gdy tylko potrzebowałem nieco odświeżyć playlistę, to to po prostu robiłem.

Jak zawsze zachęcam do sprawdzenia wersji aplikacji Spotify na waszych telefonach - u mnie nowa funkcja jest już dostępna. Upewnijcie się, że posiadacie najnowsze wydanie, a dopiero wtedy spróbujcie pozarządzać kawałkami na playlistach.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu