Android

Jeden problem z głowy - Netflix sam usunie stare i pobierze nowe odcinki seriali

Konrad Kozłowski
Jeden problem z głowy - Netflix sam usunie stare i pobierze nowe odcinki seriali
5

Niektóre z firm lubią zaskakiwać nowościami, o których użytkownicy nawet by nie pomyśleli, a później okazuje się, że bez nich nie wyobrażają sobie danej usługi. Czy podobnie będzie z inteligentnym pobieraniem od Netflix? To bardzo możliwe.

Zasady działania nowej funkcji są bardzo proste. Po jej uaktywnieniu aplikacja będzie samoczynnie usuwać już obejrzane odcinki seriali i pobierać nowe w ich miejsce. To może być świetna funkcja dla każdego, kto ogląda regularnie seriale w czasie podróży metrem, tramwajem czy pociągiem i innymi środkami lokomocji, gdzie lepiej jest po prostu nie polegać na połączeniu internetowym.

Co istotne, nie musicie obawiać się o pamięć w waszych urządzeniach, gdyż ilość już pobranych danych nie będzie zwiększona - nowe odcinki zastępują stare, do których już nie będziemy powracać. To naprawdę fajne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają zbyt dużo pamięci w swoim smartfonie i/lub nie mogą poszerzyć jej za pomocą kart microSD.

Inteligentne pobieranie w aplikacji Netflix

By sprawdzić, czy nowość jest już dla was dostępna udajcie się do ustawień aplikacji Netflix (Więcej -> Ustawienia aplikacji) i w kategorii "Pobieranie" znajdziecie "Inteligentne pobieranie" na samej górze listy. Pojawiła się już na moim koncie i bez problemu mogę ją wyłączyć i włączyć w każdej chwili. Jeśli u was jeszcze jej nie ma, upewnijcie się, że macie pobraną najnowszą wersję aplikacji - niestety nic więcej nie możecie zrobić i pozostaje wam jedynie czekać na zmianę po stronie serwera, jeżeli wciąż nie pojawiła się na waszym telefonie czy tablecie.

Na sam koniec została mi do wspomnienia łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Netflix wprowadził inteligentne pobieranie tylko w aplikacji dla Androida - czy i kiedy zostanie dodana ta funkcja do aplikacji na iOS-a? Nie wiadomo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu