Świat

Społeczność finansistów w MarketWatch Community.

Grzegorz Marczak
7

MarketWatch.com (dział Dow Jones) uruchomił MarketWatch Community. Sama nazwa serwisu wskazuje jakiego rodzaju informacje tam znajdziemy. To co jednak prezentuje MC (Marketwatch Community) to coś więcej niż tylko serwis z informacjami finansowymi. W MC znajdziemy bardzo dużo elementów z serwisów spo...

MarketWatch.com (dział Dow Jones) uruchomił MarketWatch Community. Sama nazwa serwisu wskazuje jakiego rodzaju informacje tam znajdziemy. To co jednak prezentuje MC (Marketwatch Community) to coś więcej niż tylko serwis z informacjami finansowymi. W MC znajdziemy bardzo dużo elementów z serwisów społecznościowych.

Czy możemy to miejsce w takim razie nazwać serwisem społecznościowym - moim zdaniem jak najbardziej. Mamy w nim takie elementy jak ranking użytkowników jeśli chodzi o typowania giełdowe. Mamy forum dyskusyjne, rekomendacje jeśli chodzi o artykuły mamy wreszcie konta użytkowników dzięki, którym informacje o nas mogą posłużyć do zawierania nowych kontaktów.

Uważam, że Marketwatch Community to świetny przykład jak łącząc statyczne treści finansowe z elementami społecznościowymi możemy stworzyć ciekawy portal tematyczny. Finanse, giełda i wszystko co z tym jest związane od dawna już jest obecne (i to dość silnie) w internecie (również polskim), ale tego typu miksowanie różnych trendów internetowych może okazać się strzałem w dziesiątkę nawet przy tak poważnej tematyce jak finanse.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu