Google

Spłaszczony iTunes i rozmowy z lekarzem w Google

Tomasz Popielarczyk
Spłaszczony iTunes i rozmowy z lekarzem w Google
0

Nowy tydzień przynosi za sobą kolejną porcję świeżych newsów. Apple pokusiło się o bardziej spłaszczony interfejs platformy iTunes. Natomiast Google pracuje nad narzędziem, które pozwoli użytkownikom wyszukiwarki na bezpośredni kontakt ze służbą zdrowia. Pozytywne informacje docierają również z siec...

Nowy tydzień przynosi za sobą kolejną porcję świeżych newsów. Apple pokusiło się o bardziej spłaszczony interfejs platformy iTunes. Natomiast Google pracuje nad narzędziem, które pozwoli użytkownikom wyszukiwarki na bezpośredni kontakt ze służbą zdrowia. Pozytywne informacje docierają również z sieci Play, która chwali się coraz większym zasięgiem LTE.

Spłaszczony iTunes

Najnowsza beta aplikacji iTunes doczekała się nowego, bardziej spłaszczonego interfejsu. Twórcy postawili na minimalistyczną stylistykę, zrezygnowali z wypukłości i gradientów, a dotychczasowe przyciski zastąpiono prostszymi - otoczonymi zwykłą ramką. Nowy ITunes to również brak tych wszystkich animacji i efektów pseudo-3D. Czy jest lepiej? To już pewnie musi ocenić każdy indywidualnie.

Google i wideorozmowy z lekarzem

Wyciekły zrzuty ekranu, które przedstawiają nową funkcję wyszukiwarki Google. Już niebawem może ona posłużyć użytkownikom do nawiązania bezpośredniego kontaktu z lekarzem. W przypadku gdy wpiszemy tutaj frazę dotyczącą choroby lub innej przypadłości, wyświetlony zostanie widżet zachęcający do wideorozmowy ze specjalistą. Do tego celu najprawdopodobniej wykorzystana zostanie usługa  Google Helpouts, a całość może wiązać się z pewnymi opłatami.

Play chwali się coraz większym zasięgiem LTE

Rzecznik Play na swoim blogu poinformował o objęciu zasięgiem sieci LTE 63 proc. mieszkańców Polski. Oznacza to, że łączność w tej technologii jest dostępna łącznie w 932 miejscowościach mających powyżej 1 tys. mieszkańców. Operator udostępnił również plik PDF, w którym wypisano je wszystkie. Wszystko wskazuje na to, że LTE w 2015 roku stanie się u nas niemalże standardem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleApplePlay