Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Spider-Man pojawił się w San Andreas. Jak do tego doszło? Wszystkiemu winny jest J16D

AJ
Artur Janczak
4

Mody od lat cieszą się dużą popularnością. Wiele wspaniałych produkcji zostało zmodyfikowanych lub rozbudowanych przez fanów. Jedne projekty są lepsze, inne natomiast nie przykuwają uwagi ludzi. Dziś jednak chcę pomówić o pracy niejakiego J16D, który od ponad czterech lat przygotowuje nadejście Spider-Mana w San Andreas. Choć dodanie samej postaci nie było jakimś wielkim wyzwaniem, tak autor ustawił sobie naprawdę wysoką poprzeczkę. Efekty robią wrażenie, a to pewnie jeszcze nie koniec atrakcji, jakie są w planach.

Spider-Man GTA

Choć sam nigdy nie byłem wielkim fanem Grand Theft Auto: San Andreas, to nie mogę odmówić tej grze ważnego miejsca w świecie elektronicznej rozrywki. Na swoje czasy robiła wrażenie, a do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów. Nic więc dziwnego, że ludzie nadal tworzą różne mody do tego tytułu. Projekt J16D wydaje się czymś naprawdę wielkim. Autor nie chciał jedynie przenieś postaci do świata Rockstara, ale wziął sobie za cel implementację całej mechaniki poruszania się, modyfikację interfejsu i wiele więcej. Nie ukrywa, że produkcja Insomniac Games na PS4 pomogła w przyspieszeniu prac. Głównie dlatego, że J16D pobrał część animacji, utworów i grafik, aby jeszcze bardziej rozbudować własne dzieło. Dzięki temu jego "pająk" prezentuje się w ruchu jeszcze lepiej. Nie oznacza to jednak, że nagle wszystko jest gotowe. Jeszcze minie trochę czasu, aż GTA SA - Spider-Man zostanie ukończony.

Na pajęczynie przez miasto

Wykorzystanie pewnych elementów Spider-Mana z PS4 nadało całemu projektowi płynności i dynamiki, której potrzebował. Trzeba wziąć pod uwagę, że nad wszystkimi pracuje jeden człowiek, więc wykonanie wszystkiego od zera zajęłoby naprawdę wiele czasu. Mod będzie bezpłatny, ale na jego premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Sam z miłą chęcią sprawdzę, jak to wszystko będzie działać w praktyce, bo materiał z obecnej wersji robi wrażenie. Nie ma znaczenia, że mówimy o wzbogaceniu gry sprzed 14 lat. Grand Theft Auto: San Andreas jak na swój wiek trzyma się naprawdę dobrze i na pewno nie jest to ostatni mod, jaki ten tytuł utrzyma. Podziwiam takich zapaleńców, którzy w wolnym czasie pracują w pocie czoła, aby ziścić wymyślony przez siebie projekt. J16D na pewno miał wiele porażek, zanim dotarł do punktu zarejestrowanego na filmiku. Trzymam kciuki, aby omawiana modyfikacja została oddana w ręce graczy jeszcze w tym roku. Bo poruszanie się przez miasto na pajęczynie to sama przyjemność.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: