Filmy

Nie mogę się doczekać, ale jestem pełen obaw. Popatrzcie na nowy zwiastun Spider-Man: Daleko od domu

Konrad Kozłowski
Nie mogę się doczekać, ale jestem pełen obaw. Popatrzcie na nowy zwiastun Spider-Man: Daleko od domu
6

Nie oglądajcie tego zwiastunu, jeśli nie widzieliście Avengers. Koniec Gry. Nie żartuję. Ja obejrzałem, żeby to potwierdzić i mieli rację. Nowy zwiastun Spider-Man: Daleko od domu wygląda bardzo widowiskowo, ale mam pewne obawy co do fabuły nowego filmu o Człowieku Pająku.

Przed obejrzeniem zwiastunu bez wcześniejszego seansu Averngers: End Game ostrzega nawet odtwórca głównej roli w filmie, czyli Tom Holland, wcielający się w Petera Parkera. To bardzo słuszne zagranie ze strony Sony Pictures, bo wydarzenia ze Spider-Man: Daleko od domu rozgrywają się właśnie po tym filmie i już na samym początku zwiastunu otrzymujemy jedną z kluczowych informacji z fabuły ostatnich Avenegersów. I właśnie w tym mam trochę problem, mimo że zwiastun wygląda... czadersko i zapowiada naprawdę świetne widowisko.

Spider-Man Uniwersum to najlepszy film o człowieku pająku od lat

Nie jestem fanem Niesamowitego Spider-Mana, a tym bardziej jego sequela. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale produkcja z 2002, a w szczególności część druga, czyli po prostu Spider-Man 2 to naprawdę niezłe filmy i niezłe filmy o Człowieku Pająku. Wiem, że dzisiaj widzowie oczekują produkcji będących częścią większego świata, komiksowego uniwersum, gdzie spotykają się bohaterowie z różnych tytułów, ale samodzielny Peter Parker ma - w mojej ocenie - więcej uroku niż jako postać jedna z wielu.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby młodemu Parkerowi poświęcono 2-3 filmy, w ramach których zmaga się z problemami życia codziennego i dojrzewa, jako mężczyzna oraz superbohater, by później stać się częścią czegoś większego. Tymczasem niemal od samego początku, gdy oglądamy go w filmach Sony powstających we współpracy z Marvelem i będących częścią MCU, Spajdi to bohater, któremu nie brakuje przestrzeni w jego własnych filmie, ale fabuła wydaje mi się zatłoczona szerszym wątkiem i brakiem miejsca na bardziej przyziemną czy wręcz intymną opowieść.

Jakie filmy ze Spider-Manem pojawiły się na ekranie?

Peter Parker (Tom Holland) wybiera się na wycieczkę. I to całkiem odległą, bo opuszcza Stany Zjednoczone i udaje się do Europy wraz ze swoimi przyjaciółmi. Tym, czego nie zabiera w swojej walizce, jest strój Spider-Mana – to ma być koleżeński wyjazd, a jego zdaniem Europa wcale nie potrzebuje superbohatera z sąsiedztwa. Na miejscu okaże się jednak, że jest zupełnie inaczej. Obok Parkera do walki stanie między innymi Nick Fury (Samuel L. Jackson) oraz Mysterio (debiut Jake’a Gyllenhaala).

Pierwszy zwiastun Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu zobaczę jednak jak najszybciej będę mógł. Pod względem humoru i efektów zapowiada się równie udane kino, co jedynka, do której lubię regularnie powracać.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu